KONYA TARIM MÜDÜRLÜĞÜNDEN AKŞEHİR’DEKİ PROJELERE DESTEK

KONYA TARIM MÜDÜRLÜĞÜNDEN AKŞEHİR’DEKİ PROJELERE DESTEK

Konya İl ve Tarım Orman Müdürlüğü, 13. Etap Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi programı kapsamında Akşehir’den başvurusu yapılan 6 projeye hibe desteği verecek.

07 Şubat 2020 - 09:28

Edindiğimiz bilgilere göre; Bu program kapsamında Hazırlanan ve gönderilen 194 proje için başvuru gerçekleştirildi. Kabul edilen projelerin miktarı 82 Milyon 162 Bin TL olduğu öğrenilirken, 37 Milyon 662 Bin TL’lik kısmının projeyi gerçekleştirecek olan sahiplerine hibe olarak verileceği öğrenildi. Akşehir’den kabul edilen 6 projenin ise miktarı 3 Milyon 368 Bin TL olup, yüzde 50 oranında hibe ile çiftlik faaliyet geliştirme programından karşılanacağı öğrenildi. 
Kabul edilen projeler arasında; bitkisel, hayvansal ve su ürünlerinin işlenmesi, paketlenmesi ve depolanması, soğuk hava deposu, çelik silo, hayvansal ve bitkisel orijinli gübre işlenmesi, paketlenmesi ve depolanması, yenilenebilir enerji kullanan yeni sera, yenilenebilir enerji üretim tesisleri, tarımsal üretime yönelik sabit yatırımlar, kırsal turizm yatırımları, çiftlik faaliyetlerinin geliştirilmesine yönelik altyapı sistemleri, el sanatları ve katma değerli ürünler, bilişim sistemleri ve eğitimi yer almakta. 
HABER MERKEZİ 

Bu haber 791 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
PTT ÖNÜNDE KAZA: 1 YARALI
PTT ÖNÜNDE KAZA: 1 YARALI
ASAYİŞ’TEN KAÇAK TÜTÜN OPERASYONU
ASAYİŞ’TEN KAÇAK TÜTÜN OPERASYONU