KONYA VALİSİ ÖZKAN ORGAZİNE SANAYİ BÖLGESİ VE SOKAK...
Reklam
Reklam

KONYA VALİSİ ÖZKAN ORGAZİNE SANAYİ BÖLGESİ VE SOKAK SAĞLIKLAŞTIRMA ÇALIŞMALARINI İNCELEDİ

Konya Valisi Vahdettin Özkan'ın katılımıyla Akşehir organize sanayi bölgesi’nde yatırım ve istihdam konuları ve Sokak Sağlıklaştırma çalışmaları değerlendirildi

16 Ekim 2020 - 09:51

Akşehir Organize Sanayi Bölgesini ziyaret eden Vali Vahdettin Özkan, Akşehir Kaymakamı Ahmet Sait Kurnaz, Akşehir Belediye Başkanı Dr. Salih Akkaya ve Akşehir Organize Sanayi Bölgesi Yönetimi ile Organize Sanayi Bölgesinin faaliyetlerini, ilçenin yatırım potansiyeli ve istihdam durumunu değerlendirdi.
Vali Özkan Akşehir Organize Sanayi Bölgesinde bulunan, Hars Traktör, Ender Fırça, Akkomsan Otomotiv ve Kalkan Sebze Meyve fabrikalarında incelemelerde bulunarak, yetkililerden çalışmaları hakkında bilgiler aldı.
     Akşehir OSB ziyaretinin ardından Vali Özkan, Akşehir Belediyesi ve Akşehir Ticaret ve Sanayi Odası tarafından kurulması planlanan Gıda İhtisas Organize Sanayi Bölgesi alanında incelemelerde bulundu. Akşehir Belediye Başkanı Dr. Salih Akkaya, Organize Sanayi Bölgesi Yöneticileri ve kurum müdürlerinden bölge ile ilgili bilgiler alan Vali Özkan, istihdam ve ihracatın artması için devletimizin ve hükümetimizin sanayici ve müteşebbislerimizin her zaman yanında olduğunu ifade etti.
     Gıda İhtisas Organize Sanayi Bölgesi alanındaki incelemelerinin ardından, Akşehir Belediyesi tarafından Sokak Sağlıklaştırma Projesi kapsamında dış cephe iyileştirmesi yapılan Taşoluk Sokağı, Yokuşbaşı Sokağı ve Hacıhamza Sokak 2. Etap restorasyon çalışmalarını inceleyen Vali Özkan, son olarak Seyyid Mahmud Hayrani Türbesi ve çevresinde incelemelerde bulundu.
 Vali Vahdettin Özkan'a ziyaretleri sırasında, Akşehir Kaymakamı Ahmet Sait Kurnaz ve Akşehir Belediye Başkanı Dr. Salih Akkaya da eşlik etti.
HABER / MEHMET İNCE 

Bu haber 1278 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
AKŞEHİR TREN GARI KAVŞAĞINDA KAZA 6 YARALI
AKŞEHİR TREN GARI KAVŞAĞINDA KAZA 6 YARALI
KAÇAK TELEFON ELE GEÇİRİLDİ
KAÇAK TELEFON ELE GEÇİRİLDİ