KORONAVİRÜS GÖLGESİNDE LGS HEYECANI
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

KORONAVİRÜS GÖLGESİNDE LGS HEYECANI

1 milyon 600 bin öğrencinin katılması beklenen Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamındaki merkezi sınav Cumartesi günü gerçekleştirildi. Sınav öncesi öğrencilere maske ve dezenfektan dağıtıldı. Öğrenciler sosyal mesafe kuralına uymaları konusunda uyarıldı.

22 Haziran 2020 - 08:58

Sosyal mesafe kurallarına dikkat edilerek sınav salonlarına alınan öğrencilere, görevliler maske dağıttı.Koronavirüs tedbirleri kapsamında her öğrenci kendi okulunda sınava girdi. Adaylar sabah erken saatlerde velileriyle birlikte okullara geldi. Öğrenciler, koronavirüs önlemleri kapsamında okul girişlerinde ellerini dezenfekte ettikten sonra görevliler tarafından verilen maskeleri taktı. Sosyal mesafe kuralına dikkat edilerek kimlik kontrolleri yapılan öğrenciler, daha sonra sınava girecekleri sınıflara alındı.
Milli Eğitim Bakanlığı tarafından gerçekleştirilen  LGS sınavı iki oturum yapıldı. İlk oturumda öğrenciler sözel bölümden ikinci oturumda ise sayısal bölüm derslerinden sorulacak olan sorulara yanıt verdi. Türkiye saati ile 09.30'da başlayan ilk oturumun ardından ikinci oturum ise 11.30'da başladı. 11.30'da başlayan sayısal alan testinde öğrencilere 40 soru yöneltildi ve 80 dakika süre tanındı. LGS sınavı 12.50'de sona erdi.
 LGS BİTTİ, SOSYAL 
MESAFE UNUTULDU
Koronavirüse karşı yoğun önlemlerin alındığı Liselere Geçiş Sistemi'nin (LGS) tamamlandı. Akşehir'de  okul önünde bekleyen velilerin sosyal mesafe kuralına uymadığı görüldü. 
Yapılan tüm uyarılara rağmen okul önünde bekleyişlerini sürdüren aileler okul kapısı önünde bekleyişlerini sürdürdü. Sınavı bitirip dışarı çıkan bazı öğrenciler de arkadaşlarını dışarda beklemeye devam etti. Öte yandan okul önündeki kalabalık gruptaki herkesin maskeli olduğu gözlemlendi.
LGS SINAVINA GİREN 
ÖĞRENCİLER, 
SAYISALDA ZORLANDI
Akşehir'de  Liselere Geçiş Sistemi (LGS) sınavına giren öğrenciler, hayal ettikleri liseye gidebilmek için saatlerce ter döktü. Sınavdan çıkan öğrenciler sayısal bölüm sorularının zorluğundan yakındı. 
Sınav boyunca oğlunu bekleyen bir veli ise, şöyle konuştu:
"Bu yıl başladığı andan itibaren hem kendi okulunda çalışmalar yaptı hem de kendi kendine çalıştı. Tabi ki koronavirüs sürecinde EBA Tv üzerinde yapılan derslere katıldı. Umarım oğlum ve tüm çocuklar için iyi bir sonuç olur."
ÖĞRENCİLER SINIFLARDA TER DÖKTÜ, AİLELERİ İSE 
DIŞARIDA DUA ETTİ
Akşehir'de  Liselere Geçiş Sınavı'nın (LGS) ilk oturumu saat 9.30'da başladı. Sabahın erken saatlerinde okullara gelen öğrenciler, koronavirüs salgınına yönelik alınan tedbirlerle sınıflara alındı.
Sabahın ilk saatlerinden itibaren toplam öğrenciler aileleriyle birlikte sınava girecekleri okullara gitti. Öğrenciler, sosyal mesafe ve maske kuralına uyarak, sınıflara alındı. Öğrencilere okul girişlerinde maske ve dezenfektan dağıtıldı. Sınava giren öğrencilerin aileleri ise dışarıda heyecanlı bekleyişlerini sürdürdü. Bazı annelerin çocukları için Kur-an'ı Kerim okuduğu görüldü. Öğrenciler, LGS'nin ilk oturumunda 75 dakika süre içerisinde 50 sözel sınav sorusunu cevaplandırdı. 
HABER / MEHMET İNCE

Bu haber 1288 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
HAFTASONU DÜĞÜNLER DENETLENECEK
HAFTASONU DÜĞÜNLER DENETLENECEK
KENEVİRLER UYUŞTURUCUYA DÖNÜŞMEDEN YAKALANDI
KENEVİRLER UYUŞTURUCUYA DÖNÜŞMEDEN YAKALANDI