KURAN KURSU ÖĞRENCİLERİNDEN DUYGULANDIRAN GÖSTERİ
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

KURAN KURSU ÖĞRENCİLERİNDEN DUYGULANDIRAN GÖSTERİ

Akşehir müftülüğü Elif Kuran Kursu 4-6 Yaş öğrencilerinin düzenlemiş olduğu Sarıkamış Gösterisi yoğun ilgi görürken, duygulandırdı.

06 Ocak 2020 - 00:54

105 yıl önce Allahuekber Dağları'nda büyük çoğunluğu donarak ölen 90 bin Sarıkamış şehidi, Akşehir Elif Kuran Kursu 4-6 Yaş öğrencilerinin düzenlemiş olduğu "KARDA İZ BIRAKAN" gösterisi izleyenleri ağlattı. 
Akşehir Elif Kuran Kursu Yetkilileri gösteriyle ilgili olarak şu ifadelere yer verdi:  "Bundan tam 105 yıl önce Sarıkamış ve Allahu Ekber dağlarında soğuktan donarak şehit olan 90 bin vatan evladının Aziz hatıralarını yad etmek için Akşehir müftülüğü elif kuran kursumuz  4-6 yaş öğrencilerinin KARDA İZ BIRAKAN dedelerinin izinde olduğunu göstermek istedik. 
Bizim tarihimizde Zaferler kadar acılarda oldukça büyük yer tutar. 
Yemen’de kızgın çöllerde, Çanakkale’de derin sularda, Sarıkamış’ta dondurucu soğukta ; dini için, vatanı için şehit olan Anadolu çocuklarının hikayesini barındırır tarihimiz. 
Bıyığı henüz yeni terlemiş gencecik delikanlılar, Sarıkamış’ta düşmana değil yanlış izlenen politikalar neticesinde soğuğa mağlup olmuşlardı. Bu harekat milletimizin hafızasına kazınmış acı bir hatıradır. Sarıkamış şehitleri, yazlık giysiler ve çarıklarla eksi 45 derece bir soğukta kahramanca mücadele etmişti. Mehmetçiğimiz Sarıkamış’ta bütün imkansızlıklara rağmen müthiş bir civanmertlik yapmış, cihattan kaçmamış, düşmana arkasını dönmemiş ve vatanını canı pahasına korumayı bilmişti. Allahüekber ve soğanlı dağları bu milletin din, namus ve vatan uğruna nasıl bir bedel ödediğine şahit olmuştur. 
İstanbul’dan Mehmet’ler şu marşla uğurlanmıştı:
Şehitsen, secdeler yüce ruhuna, der;
Yer Allahüekber 
Gök Allahüekber!!
İşte bu şehitler 20.yy’ ın en büyük destanını yazdılar. Kefenleri bile yoktu, toprak ve kar kefenleri oldu!
Ama bütün zorluklara rağmen askerlerin bedenlerinde can, dizlerinde derman kalmayıncaya kadar geri dönmeyi hiç düşünmediler. 
Soğuğa, ayaza, açlığa, susuzluğa son raddesine kadar kahramanca direnip, ruhlarını sükunetle sahibine teslim ettiler. 
Ne yaparsak yapalım, Bütün kahramanlarımıza ve Sarıkamış şehitlerimize minnet duygularımızı ifade etmekte yetersiz kaldığımızı biliyoruz. 
Ama yinede diyoruz ki;
Bizler bugün, küçüğüyle-büyüğüyle torunları olarak buradayız!
Şehitlerimizin Sarıkamış’ta yazdıkları; fedakarlığın, tahammülün, inancın, kahramanlığın ve kardeşliğin destanına sahip çıkacak, asla ve asla yere düşürmeyecek torunlarıyla buradayız!
Canlarıyla, kanlarıyla yazdıkları kahramanlık anıtı olan VATANIMIZA şehitlerimiz kadar sahip çıkacak, onu yüceltmeye devam edecek torunlarıyla buradayız!
Hatıralarına halel getirmeyecek, Aziz ruhlarını, şehit bedenlerini incitmeyecek torunlarıyla buradayız!
En büyük vasiyetleri olan KARDEŞLİĞİMİZİ yıpratmama adına, Kardeşliğimize uzanan harici ellere göğüslerini siper edecek torunlarıyla buradayız!
 Bugün bizlerden bekledikleri duaları ve  Fatihaları gönderdik. Ruhları şad olsun!!" 
Akşehir Postası Gazetesi olarak öğrencilerimizi  yaptıkları bu güzel gösteri için tebrik eder, hayatlarında hep başarılı olmalarını dileriz. 
HABER / MEHMET İNCE 

Bu haber 3117 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Erkan Berrak
    2 ay önce
    Çok güzel bir programdı. Emeği geçenlerden Allah razı olsun.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
ÜCRETSİZ MASKELERE BAŞVURU E DEVLETTEN
ÜCRETSİZ MASKELERE BAŞVURU E DEVLETTEN
ZOR DOSTUM ZOR
ZOR DOSTUM ZOR