KURBANINI PAYLAŞ, KARDEŞİNLE YAKINLAŞ
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

KURBANINI PAYLAŞ, KARDEŞİNLE YAKINLAŞ

Akşehir İlçe Müftülüğü Kurbanını Paylaş Kardeşinle Yakınlaş kampanyası için basın duyurusu yaptı.

09 Temmuz 2020 - 09:42

Akşehir İlçe Müftülüğü Konuya ilişkin şu ifadelere yer verdi: Allah’a yakınlaşmaya vesile olan şey anlamına gelen kurban, birçok güzelliği ve manayı içerisinde barındırması bakımından da önemlidir.  Kurban olur insan, kestiği/kestirdiği kurbanlar ile. Ulaşır takvası ve niyeti ameliyle beraber. Yaklaşır Allah’a, yakınlaşır kardeşlerine onları görmese bile.

Bu şuur ve ihlasla,

Keseceği kurbanı ihtiyaç sahiplerine ulaştırmak isteyen vatandaşlarımıza yardımcı olmak, bu ibadetin dini hükümler doğrultusunda ve amacına uygun şekilde ifasını sağlamak için “Diyanet İşleri Başkanlığı ile Türkiye Diyanet Vakfı işbirliğinde” vekâlet yoluyla kurban kesim organizasyonu düzenlenmektedir.
KURBANLARINIZ DİYANET VAKFI 
GÜVENCESİNDE

Vekâleti alınan kurbanlarınız; ülkemizde ve 75 ülke, 280 bölgede, İslami usullere göre “Türkiye Diyanet Vakfı Güvencesiyle” kesiliyor ve dağıtımı yapılıyor.

İbadet şuuru ile büyükbaş ve küçükbaş olarak kesimi yapılan kurbanlarınız dünyanın farklı coğrafyalarında, yardım bekleyen ihtiyaç sahiplerine ulaştırıyor. Kategorimizin sadece “yurt dışı kurban” şeklinde olması, kesilecek kurban türü niyetinin size ait olması; yani bizce bilinmesinin gerekli olmaması, bizim sizlerin niyetine kurbanınızı kesme faaliyeti yürütmemiz nedeniyledir.
Gelin, kurban ibadetimizi ifa ederken mahzun ve mağdur gönüllere bayram coşkusu yaşatalım.
Türkiye Diyanet Vakfı'na vekalet yoluyla verdiğiniz kurbanlarınız ortalama 1 ay içerisinde, Vacip Kurbanlarınız bayramın ilk 3 günü içerisinde kesilerek SMS yoluyla bilgilendirme yapılmaktadır.
Bağışlarınızı Akşehir Müftülüğüne bizzat başvurarak, TDV Online Bağış, PTT ve anlaşmalı bankalar aracılığı ile yapabilirsiniz.
HABER / MEHMET İNCE

Bu haber 253 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
OTOMOBİLLER ÇARPIŞTI 1 ÖLÜ 5 YARALI
OTOMOBİLLER ÇARPIŞTI 1 ÖLÜ 5 YARALI
2 BİN SÜRÜCÜYE 1 MİLYON TL PARA CEZASI
2 BİN SÜRÜCÜYE 1 MİLYON TL PARA CEZASI