DOKUNULMAZ VELİLERRRR!!!!Eskiden öğrenciyi okula başlaması için götürür geleceğimize yön verecek öğretmenlerimize teslim ederdik. Öğretmene çocuğumuzun yanında ‘Eti senin Kemiği Benim’’ sözünü de kullanırdık. Çocuklarımız öğretmene saygıdan mı yoksa korkutan mı öğretmeni gördüğünde yolunu değiştirirdi. Devir değişti şimdi öğretmenlerimizle karşılıklı oturup sohbet edebiliyoruz.
Şimdi çocuklarımız çok mu kıymetlendi,  hayat daha mı tatlı oldu,  bende anlamış değilim. Çocuklar okulda  aralarında küçük bir kavga çıkarsa, öğrenciye öğretmen dersini neden yapmadın diye azarlarsa, yaramazlık yapan öğrenciyi yüksek sesle uyarırsa,  öğrenci velileri soluğu okulda daha sonrada Milli Eğitim müdüründe alıyorlar. ‘’Eti Senin Kemiği benim ‘’ ifadesinin yerine Benim çocuğuma kimse dokunamaz (Milletvekili gibi dokunulmazlık Zırhına sahiplendik) ifadesi almış gidiyor.
Bazı öğretmenlerimiz öğrenci için çalışıp en iyisini vermeye çalışırken ve bazı okul müdürlerimiz ve müdür yardımcılarımız en iyisini en güzeli yapmaya çalışırken, okula düzen intizam getirirken velilerimiz elinde bir dilekçe gerekli yerlere müracaat edip okul yönetiminde bulunan öğretmenlerimizi işten soğuttular. Okul müdürümüz  kendi kendine ‘’ yaparım öğretmenliğimi işime bakarım’’ demek zorunda kaldılar.
Sonuç;  Okullarımız kayıt döneminde müdürsüz, müdür vekili, müdür yardımcısı vekili gibi asiller olmadığından işlerini yapmaya hizmet vermeye başladı. Biz velilerde hangi okuldan hangi öğretmen gitmiş, hangi müdür nereye gitmiş diyerek aramızda dedikodular yapmaya başladık.  Veliler olarak şikayet edip gönderdiğimiz,  mesleğinden bıktırdığımız o öğretmenlerimizi ( Okul idarecilerimizi) nasıl geri getireceğiz…… ‘’Kendi Düşen Ağlamaz’’