MEDDAH YUSUF DURU’YA YOĞUN İLGİ
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

MEDDAH YUSUF DURU’YA YOĞUN İLGİ

Akşehir Belediyesi; kültürel ve sosyal etkinlikleri kapsamında eskimeyen kadim kültürümüzün günümüzdeki örneklerinden biri olan Meddahlığın son temsilcilerinden biri olan Yusuf Duru’yu Akşehirlilerle buluşturdu.

14 Ocak 2022 - 10:21

Geleneksel orta oyununun günümüz temsilcilerinden olan Yusuf Duru, nam-ı diğer meddah-ı fakir, halk hikâyeleri, menkıbeler ve tarihten nükteler ile Akşehirli izleyicilere keyifli dakikalar geçirtti.
Yoğun ilginin olduğu Akşehir Kültür Merkezi’ndeki etkinlikte meddahlık hakkında da bilgiler veren Duru; meddahın methedici (övücü), taklitler yapıp hoş öyküler anlatarak halkı eğlendiren sanatçı olduğunu belirtti. Akşehir’de 3 gün boyunca yaklaşık 3 bin çocuğa masal anlatarak güzel programlar gerçekleştirdiklerini belirten Meddah Yusuf Duru, bu etkinlik için Akşehir Belediyesine teşekkür etti.
Gösteride anlattığı hikâyeler ile kimi zaman güldüren, kimi zamanda hüzünlendiren menkıbelere yer veren Meddah Duru’ya gösterisinin sonunda Akşehir Belediye Başkanı Dr. Salih Akkaya tarafından Nasreddin Hoca’nın tersine çalışan saati armağan edildi. Başkan Akkaya; Meddahlığın son temsilcilerinden biri olan Yusuf Duru’yu Akşehir’de konuk etmekten büyük mutluluk duyduklarını ifade ederek, bu tür etkinlik ve güzel programları Akşehirliler için sergilemeye devam edeceklerini belirtti. Program hatıra fotoğrafı çekilmesiyle son buldu. HABER MERKEZİ 

Bu haber 521 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
SELÇUKLU ŞEHİT YUNUS ERTÜRK ANADOLU LİSESİ TÜRKİYE ŞAMPİYONU
SELÇUKLU ŞEHİT YUNUS ERTÜRK ANADOLU LİSESİ TÜRKİYE...
TÜBİTAK BİLİM FUARINDA ÖĞRENCİLER HÜNERLERİNİ SERGİLEDİ
TÜBİTAK BİLİM FUARINDA ÖĞRENCİLER HÜNERLERİNİ SERGİLEDİ