MEHMET AKİF ERSOY VE ŞEHİT KAYMAKAM İSMET YAYLA YUNAK’TA...
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

MEHMET AKİF ERSOY VE ŞEHİT KAYMAKAM İSMET YAYLA YUNAK’TA DUALARLA ANILDI

Yunak’ta İstiklal Marşı şairi Mehmet Akif Ersoy ve 1981 yılında Yunak’ta görevi başında şehit olan Kaymakam İsmet Yayla için anma programı düzenlendi.Mehmet Akif Ersoy'un, 81. ölüm yıldönümü geçtiğimiz günlerde Yunak çarşı camii’nde düzenlenen programla anıldı.

03 Ocak 2018 - 00:56

Yunak ilçe müftülüğü tarafından Çarşı Çamii’sinde  gerçekleştirilen programa yüzlerce Yunak’lı vatandaş katıldı.Camii’nin  tıklım tıklım dolduğu ve Yunak İlçe Müftülüğü Vaizlerinden  İbrahim Keskinsoy’un konuşmacı olarak  katıldığı programa ilgi oldukça yoğundu.Düzenlenen  programda Mehmet Akif Ersoy’un hayatı , kişiliği ve eserleri  anlatıldı.
Akif’in Vefatının 81. yılı devriyesinde bu atmosferde bir arada bulunmanın çok ayrı ve duygulu bir an olduğunu söyleyerek sözlerine başlayan Vaiz Keskinsoy ,  sözlerine şöyle devam etti: “Mehmet Akif deyince hepimizin yürekleri çarpıyor. Anma programlarını sürekli yapıyoruz. Bunu Mehmet Akif’i yeniden okumakla birleştirerek, Akif’in yaşamış olduğu devirdeki olaylarla, kendisinin ortaya koymuş olduğu misyonu, davranışı ve kişiliği ile bugün de okuyup, ona göre davranmalıyız diye düşünüyorum. ‘dedi.Vaiz Keskinsoy’un konuşmasının ardından Merve Camii İmam Hatibi Ramazan Karabulut  tarafından Kur’an-ı Kerim tilaveti yapılırken,  Yunak çarşı camii Müezzin-Kayyım’ı Murat Göktaş  tarafından da kaside ve ilahiler  okundu.Program İlçe Vaizi İbrahim Keskinsoy  tarafından İstiklal Marşımızın yazarı Mehmet Akif Ersoy ve şehitlerimizin ruhlarına  ithafen yapılan dua ile sona erdi.
ŞEHİT KAYMAKAM İSMET YAYLA
1953 yılında Gümüşhane Yağmurdere’de dünyaya geldi. Ailece Erzincan Güllüce Köyü’ne göç ederler. İlk, orta ve lise eğitimini Erzincan’da tamamladı. İstanbul Üniversitesi İİBF (İktisadi ve İdari İlimler Akademisi)’nde bir yıl eğitim gördükten sonra Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’ne geçti ve buradan mezun oldu.1977 yılında Giresun Maiyet Memuru olarak memuriyete başladı. 1977 yılı sonunda Karlıova Kaymakam Vekilliği, Van Erciş Kaymakam Vekilliği ve 1979 yılında Konya Yunak İlçesi Kaymakamlığı görevlerinde bulundu.28.12.1981 tarihinde şehit edildi. Kabri Erzincan Güllüce Köyündedir.

Bu haber 2157 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
Reklam
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
TEDAVİSİNE YARDIMCI OLDUĞU İÇİN BAŞKAN AKKAYA’YA TEŞEKKÜR ETTİ
TEDAVİSİNE YARDIMCI OLDUĞU İÇİN BAŞKAN AKKAYA’YA TEŞEKKÜR...
KIBRIS GAZİSİNDEN COŞKULU ŞİİR
KIBRIS GAZİSİNDEN COŞKULU ŞİİR