MESAFELER UZAK OLSADA YİNE GÖNÜLLER BİR
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

MESAFELER UZAK OLSADA YİNE GÖNÜLLER BİR

Bu sene yaşanan Korona Virüs salgınıyla alınan tedbirler ve getirilen kısıtlamalardan dolayi, Cankurtaran Mahallesinde bayramlaşma ve bayram etkinlikleri telekonferans vasıtası ile gerçekleşti .

28 Mayıs 2020 - 08:51

7 bölgeden,her yaştan izleyicinin katıldığı ve  bayram havasında olan görüşmelerde birbirinden güzel etkinlikler ile  3 günde dolu dolu gerçekleşti.Moderatörluğünü  Antalya'dan Ahmet Öncel , Gaziantep'ten Engin Yusuf Örs ve İstanbul'dan Emre Örs'ün yaptığı program yoğun ilgi ile takip edildi. 
        Bayramın 1. günü Mahalle Muhtarı  Abdullah Örs ün açılış   konuşması ile başlayan program Köy imami Şevket Örk un Kur'anı Kerim tilaveti ve Çorum Sungurlu  Müftüsü İbrâhim Köksal'ın  duası ile devam etti. Ardından Covid19 gündemine dair  değerlendirmeler ve öneriler  Profesör Doktor Rahmi Örs tarafından gerçekleşerek bayramlaşma tebriği ile son buldu. 
       ‌Yine ayni bayram havasında gerçekleşen 2. Gün programı  ise Mahalle deki  yetenekli  gençlerinin sergilediği  türkü gecesi ile başladı.Yöresel türkü ve enstrüman ile Türkiye'nin 7 bölgesinden katılımcılar hünerlerini sergiledi.   Ardından  isteyenlere söz hakkı verilerek  asker anıları ve çeşitli hikâyeler ile devam etti.Şiirleri ile programa katılım sağlayan Isparta'dan Halil Köksal duygu dolu anlar  yaşattı. Programın son kısmında ise Mahalle sakinlerinin sponsor olduğu ödüllü ' Köyümüzü tanıyalım isimli Kahoot uygulaması üzerinden  yapılan bilgi yarışması ile son buldu. Hem bilgi hemde hız gerektiren  Yarışmaların birinci kısmında  Afyonkarahisar dan Nasreddin Örs  2. Kısmında ise Akşehir'den Abdullah Uyar  1.oldu . Vefat edenlerin de rahmet ile anıldığı programda çeşitli konularda da fikir alışverişinde bulunuldu.  
         ‌3. Gün programında ise çeşitli yarışmalar la müzik dinletisi gerçekleşti.Kapanış ise  Eskişehir'den Bayram Ali Köksal ve Akşehir'den Abdullah Azmi Örs ün  sunumuyla Geleneksel olarak yapılan Cankurtaran Turnuvasıda sanal olarak gerçekleşti. Geçen seneki takım ve futbolcular  üzerinden çekiliş yapılarak takımlar eşleşti.İnternet üzerinden yapılan çekilişte Neajaks Can2020 nin şampiyonu oldu. 
        Son olarak ta  Mahalle Muhtarı Abdullah Örs  : " Köyümüz sosyal medya ve İnternet ortamını profesyonelce kullanıyor  Gençlere bu tarz etkinliklerde her zaman destek olduk bundan sonrada destek olacağız . Hepsini teker teker tebrik eder bayramınızı kutlarim. En kısa sürede  daha güzel organizasyonlarda buluşmak üzere " diyerek programlara son verildi

Bu haber 2025 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Abdülkadir ÖRS
    1 ay önce
    Proğram ı ayarlayan ve emeği geçenlere teşekkür ediyorum..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
ARABALI SİNEMA ETKİNLİĞİNE YOĞUN İLGİ
ARABALI SİNEMA ETKİNLİĞİNE YOĞUN İLGİ
YİNE ANTALYA, YİNE UYUŞTURUCU
YİNE ANTALYA, YİNE UYUŞTURUCU