MEVLİD KANDİLİ ÇOŞKUSU İPLİKÇİ CAMİDE YAŞANACAK
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

MEVLİD KANDİLİ ÇOŞKUSU İPLİKÇİ CAMİDE YAŞANACAK

17 Ekim 2021 Pazar günü Saat 18:30'da İplikçi Caminde Konya İl Müftüsü Doç.Dr.Ali ÖGE'nin katılımıyla kandil programı düzenlenecek.

15 Ekim 2021 - 23:45

İplikçi Cami’deki Mevlid Kandili Programı KONTV’den Canlı Olarak Yayınlanacak
Hazreti Muhammed Mustafa’nın (SAV) dünyaya teşrifi dolayısıyla rebiülevvel ayının içinde idrak edilen Mevlid Kandili, İslam dünyasının önemli gün ve geceleri arasında yer alıyor.
Sözlükte "doğum yeri ve zamanı" anlamına gelen mevlid, İslam kültüründe özellikle Hazreti Muhammed'in (SAV) doğumunu, bu kapsamda yapılan törenleri ve yazılan eserleri ifade etmek için kullanılıyor.
Akşehir Belediyesi’nin önderliğinde İlçe Müftülüğü’ nün katkıları ile Akşehir İplikçi Cami’de 17 Ekim Pazar Günü saat: 18.40’da başlayacak olan Mevlid Kandili Özel Programı, KONTV’den canlı olarak yayınlanacak.
Akşehir Belediye Başkanı Dr. Salih Akkaya “Belediyemiz öncülüğünde, İlçe Müftülüğümüzün katkılarıyla gerçekleştireceğimiz Mevlid Kandili Özel Programı; KONTV ekranlarından canlı olarak yayınlanacak. 17 Ekim Pazar Günü İplikçi Cami’de saat: 18.40’da başlayacak olan Mevlid Kandili Özel Programına tüm hemşehrilerimizi davet ediyor, bu vesile ile Aziz Milletimizin ve tüm İslam Âleminin Mevlid Kandili’ni tebrik ederek hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum” dedi.
Kur'an-ı Kerim'in okunacağı, ilahilerin söyleneceği İplikçi Cami’deki programda Mevlid Kandili'nin bütün insanlık için huzur, barış ve berekete vesile olması için dua edilecek.
HABER MERKEZİ
 

Bu haber 446 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
SENTETİK ÇİM SAHALAR GENÇLERİ SPORA YÖNLENDİRİYOR
SENTETİK ÇİM SAHALAR GENÇLERİ SPORA YÖNLENDİRİYOR
BAŞKAN ERKOYUNCU; BİZİM TEK DERDİMİZ TARIMSAL ÜRETİMDE SÜRDÜRÜLEBİLİRLİĞİ SAĞLAMAKLA BİRLİKTE GIDA ARZI VE GÜVENLİĞİNİN DEVAMINI GARANTİ ALTINA ALMAKTIR
BAŞKAN ERKOYUNCU; BİZİM TEK DERDİMİZ TARIMSAL ÜRETİMDE...