MEVSİMLİK GEZİCİ TARIM İŞÇİLERİNİN ÇALIŞMA VE SOSYAL...
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

MEVSİMLİK GEZİCİ TARIM İŞÇİLERİNİN ÇALIŞMA VE SOSYAL HAYATLARININ İYİLEŞTİRİLMESİ PROJE TOPLANTISI YAPILDI

Çeltik Kaymakamı İbrahim ŞAHİN ‘in makamında Mevsimlik Gezici Tarım İşçilerinin Çalışma ve Sosyal Hayatlarının İyileştirilmesi Projesi (METİP)Toplantısı gerçekleştirildi.

24 Haziran 2022 - 23:49

Toplantıya; Çeltik  Kaymakamı  İbrahim ŞAHİN, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı İstihdam Politikaları Daire Başkanı Suat DEDE, Konya İŞKUR İl Müdürü Emrah KELEŞ, Eskişehir Valiliğinden Mevsim ve Tarım İşçileri Koordinatörü Bahaddin YÜRÜK, Çalışma Uzmanı Miraç TURAN, İŞKUR Şube Müdürü Dilek KILIÇ TEKİN, Akşehir İŞKUR Müdürü Türkan Pınar ÇİĞDEM katıldı. 
 Toplantıda; İlçedeki mevsimlik işçilerin yerleşkeleri, işçilerin genel sorunları, sağlık ihtiyaçları ve yaşam standartları gibi konular ele alındı.METİP alanında yapılması gereken çalışmalar ile işçilerin çalışma ve sosyal hayatlarının iyileştirilmesine yönelik alınacak tedbirlerle ilgili istişarelerde bulunuldu ve gerekli kararlar alındı.
 Kaymakam  İbrahim ŞAHİN,Çeltik ilçesinde çok sayıda mevsimlik tarım işçisi bulunduğu ve onların hayat standartları ile ilgili gereken her türlü çalışmaya destek olarak gerekli yardımı sağlayıp, işçilerin kaliteli yaşam koşullarını sağlamaları için devlet olarak her zaman mevsimlik tarım işçilerinin yanında olduklarını belirtti.
 Katılımcılar, Kaymakam ŞAHİN 'e ilgisinden ve konuya duyarlılığından dolayı teşekkürlerini iletti.
HABER / 
MEHMET İNCE 

Bu haber 316 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
AKŞEHİR BELEDİYESİ 'TEMİZ  AKŞEHİR' İÇİN ÇALIŞIYOR
AKŞEHİR BELEDİYESİ 'TEMİZ AKŞEHİR' İÇİN ÇALIŞIYOR
"3600 EK GÖSTERGEDEN TÜM DİYANET ÇALIŞANLARI YARARLANMALIDIR."