MEVSİMLİK İŞÇİLER İÇİN KONAKLAMA MERKEZİ KURULDU
Reklam
Reklam

MEVSİMLİK İŞÇİLER İÇİN KONAKLAMA MERKEZİ KURULDU

Dereçine Belediyesi, Sultandağı Kaymakamlığı ve Zafer Kalkınma Ajansı ortaklığıyla yaklaşık 350 bin liraya 800 metrekarelik alana mevsimlik işçiler için her biri 20 metrekare olan 30 odalı konaklama tesisi yapıldı.

10 Eylül 2020 - 09:51

Dereçine Belediye Başkanı Ömer Yıldız, 'Dereçine Belediyemiz Sultandağı Kaymakamlığı ve Zafer Kalkınma Ajansı ile birlikte mevsimlik işçilerle ilgili bir projede ortak oldu. Dereçine olarak projenin inşaat kısmını aldık. Ajans, inşaat için 280 bin lira destek miktarı açıkladı. Kaymakamımız Sayın Önder Koç zaten projenin mimarı idi ve bu bütçeyi 300 bin liraya çıkardı.
YAKLAŞIK 350 BİN LİRAYA 800 METREKARE TESİS YAPTINIZ'
Dereçine Belediyesi olarak;
26 085.30 ₺ ajans geçmiş dönem borcu, 
55 408.02 ₺ proje ortaklık payı, (ajansın harcadığı 300 bin liraya bizim verdiğimiz pay)
7 342.44 ₺ dolgu malzemesi
20 831.29 ₺ zemin betonu olmak üzere toplam 109 667.05 ₺ şu ana kadar para harcadı.
'800 METREKARE KAPALI ALAN, HER BİRİ 20 METREKARE 30 ODALI BİR 
TESİS'
Çevre düzenlemesi, elektrik tesisatı gibi kısımları kendimiz yapacağız.
Mevsimlik işçilerle ilgili bölgemizde ya da mevsimlik işçi çalışan bölgelerde özel olarak yapılmış bir tesis yok. Türkiyede ilk defa bahçelerinde çalışan işçilerin iyi şartlarda konaklaması için bir tesisi Dereçinemiz yani sizler yaptınız. 800 metrekare kapalı alan, her biri 20 metrekare 30 odalı bir tesis yaptınız.
MEVSİMLİK İŞÇİLER 'DAYIBAŞI' PARASI ÖDEMEYECEK
Hasat dönemi işçi ailelere verilecek odaların tek şartı "dayıbaşı parası" denilen paranın alınmaması. Yani bu odalara işçi aileler belediyemiz kontrolünde yerleşecek ve bahçelere çalışmaya gittiğinde emeğinin karşılığını vereceksiniz, dayıbaşı parası vermeyeceksiniz. Hasat bitince belediyemizin hizmetinde olacak.Dereçine Belediyesi sizin paranızı harcadığı için bu tesisi siz yaptınız.Dereçinemize hayırlı olsun.Katkıları sebebiyle Sultandağı Kaymakamımız Sayın Önder Koç'a, Kaymakamlık çalışanlarına, Belediyemiz personeline ve tesisimizi yapan Mehmet Dilmaç ve işçilerine teşekkür ederim.'şeklinde açıklama yaptı.
HABER MERKEZİ 

Bu haber 643 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
OTEL ODASINDA ÖLÜ BULUNDU
OTEL ODASINDA ÖLÜ BULUNDU
AKŞEHİR YENİ OTOGARA KAVUŞUYOR
AKŞEHİR YENİ OTOGARA KAVUŞUYOR