MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ TOPALOĞLU LGS SINAVI ÖNCESİ OKULLARI...
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ TOPALOĞLU LGS SINAVI ÖNCESİ OKULLARI ZİYARET ETTİ

Akşehir İlçe Milli Eğitim Müdürü Barbaros Topaloğlu Lgs sınavı öncesi okulları ziyarette bulundu.

05 Haziran 2020 - 08:30

Akşehir İlçe Milli Eğitim Müdürü Barbaros Topaloğlu,Şube Müdürleri İbrahim Gülcü ve Aydın Aytaç Liselere Giriş Sınavı(LGS) yapılacak olan ilçemiz ortaokullarında ki binaların sınava hazırlık çalışmalarını yerinde görmek için Bahçelievler Ortaokulu,Mualla Nigar Yamaç Ortaokulu ve Atatürk Ortaokulunu ziyaret ettiler. Milli Eğitim Müdürü Topaloğlu öğrencilere başarılar diledi. 
Lise Geçiş Sınavı (LGS) sınavında alınacak tedbirleri  Milli Eğitim Bakanı Selçuk açıkladıBakan Selçuk, Twitter hesabı üzerinden LGS için alınacak tedbirlere ilişkin videolu mesaj yayınladı. Selçuk açıklamasında, "LGS kapsamındaki merkezi sınavın tarihini 20 Haziran 2020 olarak açıkladık. Çocuklarımızın sağlığı için her türlü tedbiri alma yoluna gideceğimiz sınavla ilgili tüm soruların cevabını hazırladığımız videoda bulabilirsiniz" ifadelerine yer verdi.
Videolu paylaşımda, LGS için alınacak tedbirler şu şekilde sıralandı:
- Koronavirüs salgını tedbirleri kapsamında; öğrencilerimizin sınav binalarına kolay ulaşılabilmeleri için bu yıl ilk defa öğrenciler kendi okullarında sınava gireceklerdir.
- Öğrenciler sınava gelirken yanlarında geçerli kimlik belgesi ile en az iki adet koyu siyah ve yumuşak kurşun kalem, kalemtıraş ve leke bırakmayan yumuşak silgi bulunduracaktır.
- Öğrencilerin sınava gireceği sınav merkezi, bina, salon ve sıra bilgileri e-okul üzerinden açıklanacaktır.
- Sınav giriş belgeleri, okul yönetimleri tarafından sınav günü, sınavdan 30 dakika önce öğrencilerin sıra numarasına göre masalarına bırakılacaktır.
- Okulda kantinler açık olmayacağını göz önünde bulundurarak öğrenciler ihtiyaç duyacakları su, dezenfektan ve peçeteyi yanlarında getirebileceklerdir. Ayrıca her sınıfta dezenfektan ve peçete okul idareleri tarafından bulundurulacaktır.
- Sınava gelen öğrencilere, velilere ve sınavda görevli tüm personele okul idaresi tarafından okul girişinde ellerine dezenfektan uygulaması yapılacak ve ücretsiz olarak maske dağıtımı yapılacaktır.
- Geçerli kimlik belgenizi en geç sınavdan 1 gün önce veliniz ile birlikte kontrol ederek hazır bulundurunuz.
- Geçerli kimlik belgesinde 15 yaş nedeniyle fotoğraf bulundurması gerekenler gerekli değişikliği süreçten dolayı yapamamaları göz önüne alınarak fotoğraflı geçerli kimlik belgesi şartı aranmayacaktır.
- Kimlik kontrolleri ve salonlara yerleştirmenin zamanında yapılabilmesi için sadece bir veliniz ile birlikte sosyal mesafe kurallarına uyarak, sınav günü en geç saat 09:00’da kendi okulunuzda hazır bulunmanız gerekmektedir.
- Öğrenciler, önceden dezenfekte edilmiş binalara maskeleri takılı halde, bekletilmeden sosyal mesafe korunarak, sırayla alınacaktır.
- Tüm okullarımızda Rehber öğretmenlerimiz koronavirüs tedbirlerinin denetimi kapsamında velilerimize ve öğrencilerimize yardımcı olmak için okul dışında görevli olacaklardır.
- Birinci oturum sonunda verilecek arada öğrenciler, öğretmenlerinin kontrolünde bina bahçesine çıkabilecektir. Öğrencilerin sosyal mesafelerini korumaları için görevli öğretmenler tarafından kontroller yapılacaktır. Öğrencilerin velilerle bir araya gelmesine izin verilmeyecektir. İkinci oturum için öğrenciler binalara sosyal mesafe korunarak sırayla alınacaktır.
- Velilerin okul bahçelerine girişlerine izin verilmeyecektir. Öğrencilerin binalara giriş ve çıkışlarında velilerin izdiham oluşturmamaları, sosyal mesafeye dikkat etmeleri gerekmektedir.
- Sınav sonunda öğretmenleri gözetiminde binadan çıkan öğrenciler velilerine teslim edilecektir.
HABER / MEHMET İNCE 

Bu haber 324 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
HAFTASONU DÜĞÜNLER DENETLENECEK
HAFTASONU DÜĞÜNLER DENETLENECEK
KENEVİRLER UYUŞTURUCUYA DÖNÜŞMEDEN YAKALANDI
KENEVİRLER UYUŞTURUCUYA DÖNÜŞMEDEN YAKALANDI