MİNİ MİNİ BİR KUŞ DONMUŞTU
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

MİNİ MİNİ BİR KUŞ DONMUŞTU

Akşehir Sağlık Yüksekokulu öğrencilerinin soğuk havalarda kuşların barınmasını sağlamak amacıyla yaptıkları kuş yuvaları, okulun çevresindeki tellere ve dere boyundaki ağaçlara asıldı.

08 Ocak 2020 - 09:28

Akşehir Sağlık  öğretmen ve öğrencilerinin katıldığı programda kuş yuvaları ağaçlara asıldı. Okulun öğretmenleri gerçekleştirdikleri sosyal sorumluluk projesinden dolayı  öğrencileri tebrik etti.  Okul Yönetimi konuya ilişkin şu ifadelere yer verdi: "Akşehir Kadir Yallagöz Sağlık Yüksekokulu Hemşirelik Bölümü 4.sınıf öğrencileri Şeyma Yıldırım ve Rabia Özbey sosyal sorumluluk dersi kapsamında Dr. Öğr. Üyesi Selma İnfal Kesim sorumluluğunda 19 Aralık 2019 tarihinde kış ayında soğukta kalan kuşlara destek olmak için kuş yuvalarını boyayarak okulumuz bahçesinde bulunan ağaçlara asmışlardır.
Projeye destek ve katkılarından dolayı Orman Genel Müdürlüğüne ve Orman Genel Müdürlüğü memurlarından Mustafa Yıldırım'a ve okulumuz çalışanlarına teşekkür ederiz.

DESTEĞİMİZ HER 
ZAMAN SÜRECEK
Bu tür sosyal proje çalışmalarının devam edeceğini belirten Öğretmenler Bizlerle aynı yaşam alanları içinde bulunan canlıların korunması gerekiyor. Asılan kuş yuvaları sayesinde kış mevsiminde soğuk havaya maruz kalan kuşlar öğrencilerin yaptıkları ahşaptan yuvalara girip barınabilecek. öğrencilerimizi yaptıkları bu anlamlı çalışma için can-ı gönülden kutluyoruz" dedi.
HABER / MEHMET İNCE 

Bu haber 911 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
SOSYAL MESAFEYE UYULMAYAN DÜĞÜNDE MAGANDALAR, KÜÇÜK ÇOCUKLARA ATEŞ AÇTIRDI
SOSYAL MESAFEYE UYULMAYAN DÜĞÜNDE MAGANDALAR, KÜÇÜK ÇOCUKLARA...
YASAKLARA UYMAYANLARA REKOR CEZALAR
YASAKLARA UYMAYANLARA REKOR CEZALAR