MİNİK ÖĞRENCİLERİN KARNE SEVİNCİ
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

MİNİK ÖĞRENCİLERİN KARNE SEVİNCİ

2019-2020 eğitim-öğretim yılı yarıyıl tatili nedeniyle Yaylabelen Gazi Mustafa Kemal İlkokulunda öğrencilere karneleri dağıtıldı.

18 Ocak 2020 - 01:37

Yurt genelinde tüm okullarda olduğu gibi Akşehir Yaylabelen Gazi Mustafa Kemal İlkokulunda da 31 öğrenci karne heyecanı yaşadı. Öğrencilere karne dağıtan Okul Müdürü Abdullah Karaman  başarı diledi.

“Sizler 
Ülkemizin Geleceğisiniz”
Karne dağıtım programında öğrencilere nasihatlerde bulunan, yarıyıl tatilinin iyi değerlendirmesini gerektiğini belirten Okul Müdürü Abdullah Karaman;  “Öğrencilerimiz bugün sevinçli ve mutlular. Kısa da olsa bir tatil dönemi geçirecekler. Sevgili öğrencilerimiz, yarıyıl tatilinde iyi dinlenmelisiniz, ikinci döneme zinde ve dinlenmiş bir şekilde başlamalısınız. Bu 15 günlük kısa arada öğrendiklerinizi unutmamak için ders notlarınıza göz atmalısınız. Kitap okumayı ihmal etmeyiniz. Sizler ülkemizin geleceğisiniz. Sizlerin bilgili, donanımlı, milli ve manevi değerlere bağlı bireyler olarak geleceğe en iyi şekilde hazırlamak için sürekli çalışıyoruz” dedi.
Karne alacak öğrencilerin ailelerine de uyarılarda bulunan Okul Müdürü Karaman; “Çocuklarımıza kırık notları nedeniyle ceza uygulamayalım. Bunun ikinci dönemi de var. Çocuklarımızı anlamaya onlara destek olmaya, bir şekilde iletişim kurarak sorunlarının çözülmesinde yardımcı olmaya özen gösterelim. Anne-baba olarak yalnızca olumsuzluklara odaklanmayalım. Not her şey değil. Çocuklarımızın güçlü yanlarını anlatarak destek olmaya çalışalım. Yavrularımız 15 günlük tatil süresince dinlensinler. Zinde bir şekilde ikinci döneme başlasınlar. Çocuklarımızın eğitiminde emeği geçen öğretmenlerimize, ailelerine, yardımcı personel arkadaşlarımıza, teşekkür ediyorum. Öğrencilerimize de iyi tatiller diliyorum” diye konuştu.
Konuşmaların ardından öğrencilere karneleri dağıtıldı. 
HABER / EBUBEKİR
 ARSLAN 

Bu haber 867 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
ARABALI SİNEMA ETKİNLİĞİNE YOĞUN İLGİ
ARABALI SİNEMA ETKİNLİĞİNE YOĞUN İLGİ
SOSYAL MESAFELİ BİSİKLET TURU
SOSYAL MESAFELİ BİSİKLET TURU