MİNİK ÖĞRENCİLERİN KARNE SEVİNCİ
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

MİNİK ÖĞRENCİLERİN KARNE SEVİNCİ

2021-2022 eğitim-öğretim yılı yarıyıl tatili nedeniyle Yıldırım İlkokulunda minik öğrencilere karneleri dağıtıldı.

22 Ocak 2022 - 12:06

Yurt genelinde tüm okullarda olduğu gibi Akşehir Yıldırım İlkokulunda da minik öğrenciler  karne heyecanı yaşadı. Öğrencilere karne dağıtan Okul Müdürü Okan Aydar   başarı diledi.
“Sizler  Ülkemizin Geleceğisiniz”
Karne dağıtım programında öğrencilere nasihatlerde bulunan, yarıyıl tatilinin iyi değerlendirmesini gerektiğini belirten Okul Müdürü Okan Aydar   “Öğrencilerimiz bugün sevinçli ve mutlular. Kısa da olsa bir tatil dönemi geçirecekler. Sevgili öğrencilerimiz, yarıyıl tatilinde iyi dinlenmelisiniz, ikinci döneme zinde ve dinlenmiş bir şekilde başlamalısınız. Bu 15 günlük kısa arada öğrendiklerinizi unutmamak için ders notlarınıza göz atmalısınız. Kitap okumayı ihmal etmeyiniz. Sizler ülkemizin geleceğisiniz. Sizlerin bilgili, donanımlı, milli ve manevi değerlere bağlı bireyler olarak geleceğe en iyi şekilde hazırlamak için sürekli çalışıyoruz” dedi.
Karne alacak öğrencilerin ailelerine de uyarılarda bulunan Okul Müdürü Aydar ; “Çocuklarımıza kırık notları nedeniyle ceza uygulamayalım. Bunun ikinci dönemi de var. Çocuklarımızı anlamaya onlara destek olmaya, bir şekilde iletişim kurarak sorunlarının çözülmesinde yardımcı olmaya özen gösterelim. Anne-baba olarak yalnızca olumsuzluklara odaklanmayalım. Not her şey değil. Çocuklarımızın güçlü yanlarını anlatarak destek olmaya çalışalım. Yavrularımız 15 günlük tatil süresince dinlensinler. Zinde bir şekilde ikinci döneme başlasınlar. Çocuklarımızın eğitiminde emeği geçen öğretmenlerimize, ailelerine, yardımcı personel arkadaşlarımıza, teşekkür ediyorum. Öğrencilerimize de iyi tatiller diliyorum” diye konuştu.
Konuşmaların ardından öğrencilere karneleri dağıtıldı. 
HABER / MEHMET İNCE 

Bu haber 621 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
ORTAKÖYSPOR GALİP
ORTAKÖYSPOR GALİP
PROF. DR. İBRAHİM KAVAZ AKŞEHİRLİ GENÇLERLE BULUŞTU
PROF. DR. İBRAHİM KAVAZ AKŞEHİRLİ GENÇLERLE BULUŞTU