MUHTAR ALTINAYAK: ASKERLERİMİZİN OMUZLARINA MONTLARINI KOYANLARLA...
Reklam
Reklam

MUHTAR ALTINAYAK: ASKERLERİMİZİN OMUZLARINA MONTLARINI KOYANLARLA GURUR DUYDUK

Ilgın'da şehit sözleşmeli er Fevzi Altınayak’ın (22) cenazesinde, tören mangasındaki askerler üşemesin, diye montlarını omuzlarına koyanlar için şehidin amcası olan Muhtar Ercan Altınayak, “Onlar üşürken, bizim sıcakta durmayı vicdanımız götürmez. Burada neyimiz var neyimiz yok malımız da canımız da askerimize, polisimize feda olsun. Görüntüleri izleyince ülkemiz için ülkemizin çocukları için bir Ilgınlı olarak bir Yörük köyü olan Dığraklı olarak hepsiyle gurur duyduk, şeref duyduk” dedi.

23 Ocak 2020 - 08:21

Irak’ın kuzeyindeki Hakurk’ta, cuma günü teröristlerin sızma girişimini engellemek isterken, yaralanan piyade sözleşmeli er Fevzi Altınayak, kaldırıldığı hastanede tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak, şehit oldu. Şehit Ercan Altınayak’ın cenazesi, memleketi Konya’nın Ilgın ilçesine bağlı Dığrak Mahallesi’nde cumartesi günü düzenlenen törenin ardından toprağa verildi. Bu sırada tören mangasında görevli 8 askerin üşüdüğünü fark eden mahalle sakinleri, üzerlerindeki montları çıkarıp, askerlerin omuzuna örttü. Cenazeye katılanları duygulandıran bu anlar, cep telefonu kamerasıyla kaydedilip, sosyal medyada paylaşıldı.  
‘ASKERİMİZE, POLİSİMİZE HER ŞEYİMİZ FEDA OLSUN’
Dığrak Mahallesi’nin muhtarı, şehidin amcası Ercan Altınayak, görüntülerin kendilerini de duygulandırdığını belirterek, ”Bizim evlatlarımız da biz de vatan için her zaman ölmeye hazırız. Bizim için vatan kıymetlidir. Onlar üşürken, bizim sıcakta durmayı vicdanımız götürmez. Burada neyimiz var neyimiz yok malımız da canımız da askerime, polisimize feda olsun. Bir tek Fevzi Altınayak değil, bütün askerler bizim evladımız. Vatan toprağına bir yeğen verdik, bu saatten sonra bütün hepsi benim yeğenim. Hepsi Fevzi Altınayak’tır. Bizim isteğimiz vatan sağ olsun. Görüntüleri izleyince ülkemiz için ülkemizin çocukları için bir Ilgınlı olarak bir Yörük köyü olan Dığraklı olarak hepsiyle gurur duyduk, şeref duyduk” diye konuştu. Şehit Fevzi Altınayak’ın askerliği çok sevdiğini belirten amca Altınayak, ”Yeğenim Fevzi, seve seve isteyerek, bu mesleğe girdi. 2 ay önce izne gelmişti. Evlilik planları vardı; ama kısmet olmadı” dedi. 
‘KENDİLERİ ÜŞÜDÜ AMA 
İNSANLARIN İÇİ ISINDI’
Şehidin akrabası Ali Galip Küçük ise “Yandık, yıkıldık ama bu öteden beri var. Demek ki sırası gelmiş, boynumuz kıldan ince. Biz Anadolu insanıyız. Gençlerimiz görmüş, üşüdüklerine dayanamamışlar. Belki onlara derman olmamıştır ama içlerinden gelip askerlerimizin üzerine montlarını örtmüşler. Kendileri üşüdü ama insanların içi ısındı. Allah onlardan razı olsun” dedi. HABER MERKEZİ 

Bu haber 1234 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
MOBİL SAĞLIK EKİPLERİNİN COVİD-19 İLE MÜCADELESİ DEĞERLENDİRİLDİ
MOBİL SAĞLIK EKİPLERİNİN COVİD-19 İLE MÜCADELESİ...
OKUL ÖNCESİ VE 1. SINIF ÖĞRETMENLERİ BİLGİLENDİRİLDİ
OKUL ÖNCESİ VE 1. SINIF ÖĞRETMENLERİ BİLGİLENDİRİLDİ