MUHTARLARA MUHTAR KONAKLARI VE DİZÜSTÜ BİLGİSAYAR
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

MUHTARLARA MUHTAR KONAKLARI VE DİZÜSTÜ BİLGİSAYAR

19 Ekim Muhtarlar günü münasebetiyle Akşehir’de çeşitli etkinlikler düzenlendi.

19 Ekim 2019 - 19:35

Etkinliklerin ilki Akşehir eski kaymakamlık binası önündeki Atatürk anıtı önünde gerçekleşti. Buradaki anıta muhtarlar adına Eskikale Mahallesi Muhtarı Ahmet Durmaz tarafından çelenk sunuldu. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından muhtarlar adına bir konuşma yapan Eskikale Mahallesi Muhtarı Ahmet Durmaz böyle günde kendilerinin anılmasını sağladığı ve muhtarların çalışma koşullarında sağladığı iyileştirmeler için Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a teşekkür etti. Akşehir eski kaymakamlık binası önündeki törene İlçe Kaymakamı Ahmet Sait Kurnaz, Akşehir Belediye Başkanı Dr. Salih Akkaya, Siyasi parti temsilcileri ile mahalle muhtarları katıldı.

5 Muhtar Konağının Açılışı Yapıldı

Çelenk sunma törenin ardından Akşehir Belediyesi tarafından yaptırılan Muhtar Konaklarının açılış törenine geçildi. İstasyon, Yeni, Yarenler, Yıldırım ve Anıt mahallelerine yapılan muhtar konaklarını temsilen İstasyon Caddesi üzerinde bulunan İstasyon Mahallesi Muhtar Konağı açılışı gerçekleştirildi.

Törende ilk olarak konuşan İstasyon Mahallesi Muhtarı Fevzi Onat, katılan herkese teşekkür ederek, Akşehir Belediye Başkanı Dr. Salih Akkaya ve ekibine böyle güzel bir muhtar konağını mahallesine kazandırdığı için teşekkür etti.

Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin yerel yönetim sisteminde muhtarların ilk unsur ve basamak olduğunu söyleyen Akşehir Belediye Başkanı Dr. Salih Akkaya “Halkımızın ihtiyaçlarını, problemlerini, dertlerini, devletimizin ilgili hizmet kurumlarına ve belediyelere iletme noktasındaki en önemli köprüler muhtarlarımızdır. Bunun içindir ki Sayın Cumhurbaşkanımız da muhtarlarımızı önemsiyor, çeşitli toplantılarla, çeşitli programlarla onlarla bir araya geliyor, istişare ediyor ve hizmet noktasında onların fikirlerine ayrı bir önem veriyor. Bizde zaman zaman Milletvekilimiz, Belediye Meclis Üyelerimiz ve İlçe teşkilatımızla birlikte muhtarlarımızla bir araya geliyor, yapacağımız hizmet ve projeleri onlarında görüşlerini ve isteklerini alarak oluşturmaya çalışıyoruz. Muhtarlarımızın da daha iyi hizmet verebilmeleri noktasında bu Muhtar Konakları projemizi başlattık ve inşallah bu devam edecek. Yerleri olan muhtarlarımıza da içinin tefrişi ve bakımı noktasında yardımcı oluyoruz. İnşallah muhtarlarımızla beraber yerel yönetim olarak Akşehir’imize bu mekanlar hayırlı hizmetlere vesile olur.

Akşehir Kaymakamı Ahmet Sait Kurnaz’da tüm muhtarların gününü kutlayıp, muhtarların devletle millet arasındaki en önemli köprü olduğunu belirterek muhtar konaklarının Akşehir’e hayırlı uğurlu olmasını diledi.

AK Parti Konya Milletvekili Orhan Erdem’de yaptığı konuşmasında “Muhtarlarımız çok şükür bizim de kanunlarında imzamız olduğu gelişmelerle temsil yetkilerini ve haklarını olabilecek en iyi noktaya getirmiş oldu bizim dönemimizde. Yerelde de Akşehir Belediyesi gibi önemseyen, bu konuda projeler yapan belediyeler böyle güzel eserlerle muhtarlarımıza verilen o değer ve kıymeti bir kat daha arttırıyor. İnşallah burası yerel yönetimde güzel hizmetlere vesile olacak” diye konuştu.

Mahalle Muhtarlarına Dizüstü Bilgisayar Verildi

Konuşmaların ardından Akşehir Belediyesi tarafından muhtarlık hizmetleri ile ilgili olarak kullanılması amacıyla muhtarlara dağıtılan dizüstü bilgisayarların dağıtımına geçildi. Törene katılan protokol tarafından temsili olarak bazı muhtarlara bilgisayarları verilirken, toplamda 55 mahalle muhtarına dizüstü bilgisayar dağıtımı yapıldı.

Törende daha sonra dua edilerek İstasyon Mahallesi Muhtar Konağı’nın kurdelesi kesilerek açılışı yapıldı.

Muhtar Konağının açılış törenine AK Parti Konya Milletvekili Orhan Erdem, Akşehir Kaymakamı Ahmet Sait Kurnaz, Akşehir Belediye Başkanı Dr. Salih Akkaya, Siyasi Parti temsilcileri, Belediye Meclis Üyeleri, Muhtarlar, bazı kamu kurum müdürleri ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Muhtarlarla İstişare Toplantısı

Muhtar Konağının açılış töreninin ardından Akşehir Belediyesi Hıdırlık Sofrası’nda muhtarlara ve protokole bir yemek verildi. Yemek programının ardından AK Parti Konya Milletvekili Orhan Erdem, Akşehir Belediye Başkanı Dr. Salih Akkaya, belediye birim müdürleri ile birlikte muhtarlarla bir istişare toplantısı yapıldı. Toplantıda muhtarlar istek ve taleplerini hem sözlü hem de yazılı olarak iletiler. Toplantı sonunda tüm muhtarlar, AK parti Konya Milletvekili Orhan Erdem ve Akşehir Belediye Başkanı Dr. Salih Akkaya ile birlikte asker selamı vererek hatıra fotoğrafı çektirdiler

Bu haber 487 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
SIFIR ATIK İLE GELECEĞE SAHİP ÇIKIYORUZ
SIFIR ATIK İLE GELECEĞE SAHİP ÇIKIYORUZ
BAŞKAN AKKAYA'DAN REGAİB KANDİLİ MESAJI
BAŞKAN AKKAYA'DAN REGAİB KANDİLİ MESAJI