MUSTAFA ÖZÇELİK DİN ADAMI NASREDDİN HOCA’YI ANLATTI
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

MUSTAFA ÖZÇELİK DİN ADAMI NASREDDİN HOCA’YI ANLATTI

Akşehir Belediyesi tarafından vefatının 735. Yılı kapsamında düzenlenen Nasreddin Hoca Anma Günleri’nde Eğitimci Yazar Mustafa Özçelik Akşehir’de bir konferans verdi.

28 Ekim 2019 - 00:59

Akşehir Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen konferansta Özçelik ‘Bir Din Adamı Olarak Nasreddin Hoca’nın Portresi’ konusunu ele aldı. Nasreddin Hoca’nın yaşadığı dönemde savaşlar, yoksulluk ve baskılar nedeniyle halkın yüzünün gülmediğini ve Nasreddin Hoca’nın da yaptığı latifelerle insanların yüzüne biraz tebessüm getirdiğini, bu latifelerin altında yatan vurgularla da insanları düşündürüp doğruya sevk ettiğini anlatan Mustafa Özçelik, Nasreddin Hoca’nın öncelikle bir din alimi ve hoca olduğunu söyledi.
Konuşmasında sık sık Nasreddin Hoca’nın latifelerinden örnekler vererek Hocanın burada vermek istediği mesajları da anlatan Mustafa Özçelik’e konferansının sonunda Akşehir Belediye Başkanı Dr. Salih Akkaya tarafından bir plaket takdim edildi.
Konferansa; Akşehir Belediye Başkanı Dr. Salih Akkaya, Cumhuriyet Başsavcısı Hazım Aslancı, AK Parti İlçe Başkanı Abdurrahman Çardakoğlu, MHP İlçe Başkanı Salih Akça, İlçe Müftüsü Ahmet Kardaş, bazı kamu kurum müdürleri ile çok sayıda vatandaş katıldı. 
HABER MERKEZİ 
 

Bu haber 537 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
100.YIL PARKI SEZONU AÇIYOR
100.YIL PARKI SEZONU AÇIYOR
SURİYELİ ANNE VE MİNİK OĞLUNUN HASRETİ KIZILAY İLE SON BULDU
SURİYELİ ANNE VE MİNİK OĞLUNUN HASRETİ KIZILAY İLE SON BULDU