NASREDDİN HOCA ANMA GÜNLERİ YAPILACAK
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

NASREDDİN HOCA ANMA GÜNLERİ YAPILACAK

Akşehir Belediyesi tarafından Nasreddin Hoca’yı anmak, onu gelecek nesillere daha iyi aktarmak için 24-26 Ekim tarihleri arasında düzenlenecek.

08 Ekim 2019 - 08:35

Akşehir Belediyesi tarafından Nasreddin Hoca’yı anmak, onu gelecek nesillere daha iyi aktarmak, Nasreddin Hoca’nın bilge kişiliğini, ulemâlığını anlatabilmek ve onu tüm dünyaya daha iyi tanıtabilmek amacıyla 2016 yılından beri düzenlenen Nasreddin Hoca Anma Günleri; 24 – 26 Ekim tarihleri arasında gerçekleştiriliyor. Etkinlikler kapsamında her yıl ülkemizin çeşitli şehirlerinde gerçekleştirdiğimiz konferanslarda Nasreddin Hocamızı anlatmaya ve anlamaya çalışırken, Kur-an’ı Kerim Tilaveti, Mevlid-i Şerif ve Hatm-i Şerif Duası ile Sıra Yarenleri Gösterileri gibi etkinliklerde halkımızla bir araya geliyoruz. Ayrıca "Nasreddin Hoca Anma Günleri" kapsamında, Milli Eğitim Bakanlığımız ile ortaklaşa düzenlediğimiz "Ulusal İlkokullar Arası Nasreddin Hoca Fıkra Canlandırma Yarışması"nın Türkiye finallerini gerçekleştiriyoruz.
"Nasreddin Hoca Anma Günleri" etkinliğimiz ile ilgili daha önce web sitemizde yayınladığımız içeriklere buradan ulaşabilirsiniz.
Bu yıl vefatının 735. yılında gerçekleştireceğimiz anma günleri ile ilgili program ve görseller çok yakında bu sayfada yayınlanacaktır.
HABER / EBUBEKİR ARSLAN 

Bu haber 498 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
BAŞKAN AKKAYA  REİS MAHALLESİ HALKIYLA BİRARAYA GELDİ
BAŞKAN AKKAYA REİS MAHALLESİ HALKIYLA BİRARAYA GELDİ
İSMET İNÖNÜ MESLEKİ ve TEKNİK ANADOLU LİSESİ’NİN 9. AB HİBE PROJESİ ULUSAL AJANS TARAFINDAN KABUL EDİLDİ
İSMET İNÖNÜ MESLEKİ ve TEKNİK ANADOLU LİSESİ’NİN 9. AB...