NASREDDİN HOCA TURİZM DERNEĞİ GENEL KURULU YAPILDI
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

NASREDDİN HOCA TURİZM DERNEĞİ GENEL KURULU YAPILDI

Nasreddin Hoca ve Turizm Derneğinin olağan genel kurulu gerçekleştirildi. Yeni Dernek başkanı Ahmet Buğra oldu.

05 Ekim 2021 - 10:35

Genel kurulu gerçekleştirilen Nasreddin Hoca Turizm Derneğinin yeni başkanı Ahmet Buğra yazılı açıklamasında şu ifadelere yer verdi: “Nasreddin Hoca ve Turizm Derneğinin olağan genel kurulunu bugün gerçekleştirmiş bulunmaktayız. Saygı değer üyelerimize, genel kurulumuzu yöneten Divan başkanı ve üyelerine genel kurulumuzu takip eden değerli basınımıza teşekkürlerimi sunarım. 
Önceki dönem Yönetim Kurulu Başkanımız olan İsa Kurt ve Yönetim Kurulu Üyesi arkadaşlarıma, bugüne kadar yaptıkları görevlerden dolayı ayrı ayrı hepinize teşekkür ederim. Dernek merkezimizin  Eski Osmanlı Bankası binasına tahsisi hususunda derneğimize göstermiş olduğu ilgi ve alakadan dolayı Akşehir Belediye Başkanı Dr. Salih Akkaya ve belediye meclisine de ayrıca teşekkürlerimi sunar yeni seçilen yönetim kurulu arkadaşlarıma hayırlı uğurlu olmasını temenni ederim. 
Nasreddin Hoca ve Turizm Derneği 1959 yılında kurulmuş Akşehir’imizin turizmine ekonomisine ve sosyal yaşamına birçok katkılar sağlamış bir dernektir. Derneğimizin kuruluşunda emeği geçen hayatta olan ve olmayan tüm büyüklerimizi saygıyla anmak isterim. Bu günlere gelmesinde katkısı olan tüm kişi ve kuruluşlarımızı da ayrıca minnettarlığımı sunmak isterim. 
Kültürümüzün ve düşünce hayatımızın mihenk taşlarından birisi olan Nasreddin Hoca iyi bir sosyal gözlemci çekincesiz bir eleştirmendir. Topluma ve kişilere yanlışlarını gösterirken kuru öğütler vermek yerine kıvrak zekası ve dehasıyla eleştirilerini mizahla tatlandırmayı bilmiştir. O, gülmeyi ve düşünmeyi yan yana koyarak GÜLDÜŞÜN edebi tarzını yaratmış ve Hoşgörü,Barış,Kardeşlik olduğunu da kanıtlamıştır. Tarihin sayfalarına baktığımızda kimi isimlerin artık unutulduğunu görür kimi isimlerin ise insanlığın hafızasından hiç silinmediğine şahit oluruz. Öyle ki bu tarihi kişilikler hala mesajlarıyla günümüze ışık tutarak evrensel bir kimlik kazanmakta, insanlığımızın zengin kültür okyanusunda ölümsüzleşmektedirler. 
İşte bu ender tarihi değerlerimizden birisidir,Nasreddin Hocamız geriye yazılı bir eser bırakmamasına rağmen yaşadığı çağdan günümüze uzanan 700 yılı aşkın halkın gönlünde kurduğu sevgi köprüsüyle, toplumsal eleştirilerini ve mizahını bizlere ulaştıran bir halk bilgesi ve GÜLDÜŞÜN ustasıdır Nasreddin Hoca; 
Nasreddin Hoca’nın Torunları bizler yeni seçilen Yönetim Kurulu üyelerimiz 62 yıldır süregelen şenliklerimizi, Dünyanın ortası Akşehir’imizi, sosyo ekonomik gelişimini ve Turizmini ön planda tutarak daha ileriye hep beraber el birliği ile taşıyacağımız inancındayız. Şimdiden tüm genel yönetim kurulu arkadaşlarıma başarılar diler yeni görevlerimizin hayırlı uğurlu olmasını temenni ederim. 
Nasreddin Hoca ve Turizm Derneğinin yeni yönetimi şu şekilde ;
Ahmet Buğra (Yönetim Kurulu Başkanı) 
Osman Çorumlu (Genel Sayman) 
Adem BüyükÇanga (Üye) 
Hande Işıklı (Genel Sekreter) 
Kadriye Çakır(Başkan Yardımcısı) 
Ahmet Dolmacı (Üye) 
Hüdaverdi Bozdağ (Üye) 
Raif Yavuz(Üye) 
Azmi Kurt(Üye,Bilişimden sorumlu) 
Genel Denetleme Kurulu
Yalın Sümer
İbrahim Öncel 
Hayati İyi 
HABER /
 MEHMET İNCE 

Bu haber 462 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
SENTETİK ÇİM SAHALAR GENÇLERİ SPORA YÖNLENDİRİYOR
SENTETİK ÇİM SAHALAR GENÇLERİ SPORA YÖNLENDİRİYOR
BAŞKAN ERKOYUNCU; BİZİM TEK DERDİMİZ TARIMSAL ÜRETİMDE SÜRDÜRÜLEBİLİRLİĞİ SAĞLAMAKLA BİRLİKTE GIDA ARZI VE GÜVENLİĞİNİN DEVAMINI GARANTİ ALTINA ALMAKTIR
BAŞKAN ERKOYUNCU; BİZİM TEK DERDİMİZ TARIMSAL ÜRETİMDE...