NESİLLER SİZİ OKUYOR PROJESİ KAPSAMINDA OKULLAR KÜTÜPHANEYE...
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

NESİLLER SİZİ OKUYOR PROJESİ KAPSAMINDA OKULLAR KÜTÜPHANEYE DÖNÜŞTÜ

Konya İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Eğitimevi Organizasyon tarafından “Nesiller Sizi Okuyor” projesi kapsamında Konya’da bulunan okullara koridor kitaplığı oluşturuyor.

15 Nisan 2019 - 23:48

Konuyla ilgili olarak Eğitim Evi Organizasyon tarafından şu açıklamalara yer verildi: "Milli ve Manevi değerlerimize bağlı nesiller yetiştirmek; kitap okuma oranını öğrencilerde ve toplumda yükseltmek amacıyla kitap aşkı ile dolu ekibimizle,’’ Adam olmuş çocuklar, Adam olacak çocuklar’’ derken NESİLLER SİZİ OKUYOR PROJESİNİ ülkemize kazandırdık.Amacımız; tarihe iz bırakmış ve yaşam tarzıyla toplumda öne çıkan iş, sanat edebiyat, spor, eğitim ve sağlık alanlarında ülkemize katkılar sunmuş başarılı kişilerin sponsorluğunda her biri adına bir okulda koridor kitaplığı oluşturarak, gelecek nesillerimize umut ışığı olma yolunda, Adam olmuş çocuklar ile adam olacak nesillerimizi buluşturmaktır.
 “Nesiller Sizi Okuyor Projesi”  Cumhuriyetimizin 95. Yılına özel 95 koridor kitaplık kazandırmaya yönelik çalışmalarımıza ilk olarak; Meram Niyaz Usta ilkokulu, ikinci olarak açılışını Ak Parti Konya Milletvekili Orhan Erdem’in gerçekleştirdiği Akşehir Tarık Buğra ilkokulu, üçüncü olarak da Çeltik 100.yıl ilkokuluna koridor kitaplığı kazandırarak başladık.
Koridor Kitaplıklarımızda 52 çeşitten oluşan ve 52 değeri anlatan “adam olmuş çocuklar” kitapları yer almaktadır. Projemize sponsorluk sağlayan hayırseverimizin hayatı; hikâyeleştirilerek Türkçe/İngilizce metin olarak öğrencilere hediye edilmektedir. Çocuklarımız hem adam olmuş bir bireyi örnek alacak hem de Türkçe/İngilizce metin kitap okuyarak İngilizce kitap okuma becerilerini ilkokulda geliştireceklerdir.
Projemizin hedefinde    490 koridor kitaplığı kurarak ; 5 yıl boyunca her yıl kitaplığın içinde yer alan kitaplar yeni 52 değerle  değiştirilecek, Konya genelinde tüm okullardaki öğrencilerimize 1 milyar sayfa kitap okutulacaktır.
Ayrıca sponsorlarımızın hayatını kitaplaştırdığımız özel basım kitaplarımızın önsözünü Konya Valisi Sayın Cüneyit Orhan Toprak son sözlerini İl/ilçe Milli eğitim müdürlükleri, İlçe kaymakamlıkları, ticaret odası yetkilileri ve sponsorlarımız yazacaktır.
Türkiye genelinde gerçekleştirmek istediğimiz projemize ilk olarak Konya şehrinde start vererek ‘’Konya da kitaplıksız okul kalmasın’’ diyerek sponsor arayışlarımıza devam ediyoruz. 
2023 eğitim vizyonumuza destek olacak bir eğitim ve kültür projesini Konya’mıza kazandırmış olmaktan çok mutluyuz. Bize katkılarını sunmuş ve sunacak sponsor paydaşlarımıza şimdiden teşekkür ediyoruz."
HABER / MEHMET İNCE 

Bu haber 211 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
ELEKTRİK TRAFOSUNA KENDİNİ ASARAK İNTİHAR ETTİ
ELEKTRİK TRAFOSUNA KENDİNİ ASARAK İNTİHAR ETTİ
AKŞEHİRSPOR İŞTİSARE TOPLANTISI YAPILDI
AKŞEHİRSPOR İŞTİSARE TOPLANTISI YAPILDI