ÖĞRENCİLER ARA TATİLİ DOLU DOLU GEÇİRİYOR
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

ÖĞRENCİLER ARA TATİLİ DOLU DOLU GEÇİRİYOR

Akşehir’de öğrenciler, ara tatili tarihi ve kültürel yapıları,Şehitliği ziyaret ederek, parkta ve bahçelerde oyun oynayarak dolu dolu geçiriyor.

21 Kasım 2019 - 09:52

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 2019-2020 Eğitim Öğretim yılından başlamak üzere ilk kez uygulamaya konan “Ara Tatil” de Akşehir’de öğrenciler  İlçe  Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından hazırlanan etkinlik planlaması dahilinde hem eğleniyor hem de öğreniyor.Öğrenciler Huzurevi, Anıtkabir,Akşehir Şehitliği, Müzeleri gezdi, fidan dikimi yapıp, aileleriyle oyun oynadılar. Akşehir İlçe  Milli Eğitim Müdürlüğünce, öğrencilere yönelik il genelinde başlatılan ara tatil etkinlikleri kapsamında, öğretmenler eşliğinde öğrenciler oynadığı çeşitli oyunlarla gönüllerince eğleniyor. Mutlulukları gözlerinden okunan öğrenciler; sporla, sanatla, doğayla, kültürle keyifli dakikalar geçiriyor. Kentte öğrencilere yönelik Akşehir Batı Cephesi ve Nasreddin Hoca Müzeleri, Şehitlik ve Anıtkabir ziyareti, Robotik Kodlama faaliyetleri, At çiftliğinde vakit geçirme, Sulu Boya faaliyetleri, Huzur evi ziyareti gibi etkinlikler yapılıyor. 
TOPALOĞLU: ARA TATİL ÖĞRENCİLERİMİZİN
 GELİŞİMİNE KATKI
 SAĞLAYACAK
İlçe  Milli Eğitim Müdürü Barbaros Topaloğlu ara tatil döneminde planlanan etkinliklerle ilgili olarak yaptığı açıklamada, “Bu yıl ilkini gerçekleştirdiğimiz  ara tatil uygulamamızda ilçemiz  genelinde önceden planlamış olduğumuz  farklı etkinliğimizden öğrencilerimiz ilimizin her köşesinde kendilerinden bir şeyler bulabilecekler. Müze ve ören yeri gezilerinden gençlik merkezleri ve huzur evi ziyaretlerine, afet ve farkındalık eğitimlerinden Tema eğitimlerine, bilgi ve teknoloji eğitimleri, etkili iletişim ve her alandaki okuryazarlık eğitimleri ile sanatsal ve sportif faaliyetler ile oyun oynama ve bulmaca çözme etkinliklerine kadar yardımlaşma ve sosyal sorumluluk projelerini de kapsayan etkinliklerimiz öğrencilerimiz için adeta yoğun ders programı içerinde verilen bir mola gibi nefes almalarını sağlayacak etkinlikler olacaktır. Bakanlığımız tarafından yurdun her köşesindeki öğrencilerimize özel olarak planlanarak uygulamaya konan ilk “Ara Tatil” in öğrencilerimiz için hayırlı olmasını ve derslerine yeniden motive olarak yeni bir dinamizm ile okullarına dönmelerini diliyorum” dedi.
HABER / MEHMET İNCE 

Bu haber 499 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
 15 TEMMUZ ŞEHİTLERİNİ ANMA, DEMOKRASİ VE MİLLİ BİRLİK GÜNÜ ETKİNLİKLERİ BAŞLADI
15 TEMMUZ ŞEHİTLERİNİ ANMA, DEMOKRASİ VE MİLLİ BİRLİK GÜNÜ...
EMNİYETTEN KUMAR BASKINI
EMNİYETTEN KUMAR BASKINI