ÖĞRENCİLER GÖZLERİNİ BAĞLAYIP ENGELLİ OLDULAR
Reklam
Reklam

ÖĞRENCİLER GÖZLERİNİ BAĞLAYIP ENGELLİ OLDULAR

Akşehir Şehit Zeynep Sağır Proje Anadolu İmam Hatip Lisesi 03 Aralık Engelliler günü dolayısıyla kamuoyunda farkındalık oluşturmak ve görme engellilerin sorunlarını duyurmak amacıyla etkinlikler düzenledi.

05 Aralık 2019 - 09:10

Görme engellilerle empati yapmak, onları anlamak ve bireylerin engellilikle ilgili farkındalığının artırılması adına, görme engellilerin yaşadıkları zorlukları hissedebilmek amacıyla bir sınıfta öğrencilerle bir dakika gözlerini bağlayıp engelli oldular. Daha sonra  sınıflarda öğretmenler gözetiminde, öğrenciler tarafından empati oyunları sergilendi. Öğrencileri tebrik eden  öğretmenler  öğrencilerimize görme engelli vatandaşların ne hissettiğini anlamaya ve onlarla empati kurmaya çalıştıklarını söyledi.
Herkesin potansiyel engelli adayı olduğunu belirten Okul Müdürü Metin Tunçer "Engelli olmak hiç kimsenin kendi tercihiyle seçtiği bir durum değildir. Engelli vatandaşlarımızın problemlerini çözmek, onlara sahip çıkarak sorunlarına ortak olmak insani bir görevdir. Onların sorunlarına çözüm üretmek ve tüm hizmetlerden eşit biçimde yararlanmalarını sağlayacak olanakları sunmak, birey olarak hepimizin öncelikli görevidir"dedi.
Duygularını ifade eden çocuklar, "Sınıfta gözleri kapalı oturmak çok zordu. Hiçbir şey göremedik ve bizim için farklı bir deneyim oldu. Bu etkinlikle birlikte görme engelli arkadaşlarımızı artık daha iyi anlıyoruz. Artık onlara ve tüm engellilere karşı kesinlikle daha duyarlıyız. Bu bağlamda herkesi duyarlı olmaya çağırıyoruz"şeklinde konuştular.
HABER / MEHMET İNCE 

Bu haber 670 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
HATİCE'NİN KATİLİ 8 YIL SONRA BAŞKA BİR OLAYA KARIŞINCA YAKALANDI
HATİCE'NİN KATİLİ 8 YIL SONRA BAŞKA BİR OLAYA KARIŞINCA...
HIRSIZLIK ŞÜPHELİSİ YAKALANDI
HIRSIZLIK ŞÜPHELİSİ YAKALANDI