ÖĞRENCİLER KENDİ BİLGİSAYAR LABORATUVARINI KURDU
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

ÖĞRENCİLER KENDİ BİLGİSAYAR LABORATUVARINI KURDU

Akşehir Şehit İsmail Cem Yakınlar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Bilişim Teknolojileri Alanımız Döner Sermaye kapsamında kendi bilgisayar laboratuvarını kurdu

10 Kasım 2022 - 10:01

Okul yönetimi tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: "Alan derslerinin sektörün ihtiyaçları doğrultusunda güncellenmesi sebebi ile yeni ve modern bilgisayarlara ihtiyaç duyulmuştur. Bu ihtiyacın giderilmesi için Bilişim Teknolojileri Alanı, Döner Sermaye kapsamında kendi bilgisayar laboratuvarını kurdu. Bilgisayarların Anakart, Ram, Harddisk, PowerSupply gibi dahili bileşenlerini kasaya monte eden öğrenciler, daha sonra Monitör, Klavye, Fare gibi diğer çevre aygıtlarının montajını yaptılar. İşletim sistemleri ve gerekli yazılımlarının kurulmasıyla laboratuvar faaliyete geçmiştir.
Okulumuz bünyesinde açılan döner sermaye ile Bilişim Teknolojileri Alanında bilgisayarlar toplanıp sistem kurulumu yapılmaktadır. Ayrıca Tarım Alanımızda da, okulumuz bahçesinde sera kurularak, sebze üretimi yapılmakta ve vatandaşlarımıza uygun fiyatla satış yapılmaktadır." 
HABER / MEHMET İNCE 

Bu haber 1540 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Ali Can
    10 ay önce
    Bilişim öğrencilerini ve öğretmenlerini tebrik ediyorum. Meslek liselerine fırsat ve destek vermek güzel ülkemizin geleceği için elzemdir.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
ZEHİR TACİRLERİNE GEÇİT YOK
ZEHİR TACİRLERİNE GEÇİT YOK
GÜVENLİ OKUL GÜVENLİ EĞİTİM...
GÜVENLİ OKUL GÜVENLİ EĞİTİM...