ÖĞRENCİLER YURTDIŞINDAN DÖNDÜ
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

ÖĞRENCİLER YURTDIŞINDAN DÖNDÜ

Akşehir İsmet İnönü Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Erasmus+ Staj Hareketliliği proje katılımcıları İspanya’da 4+4 hafta süreli işletmelerde staj çalışmalarını tamamlayarak yurda 07.07.2019 Pazar günü Türkiye’ye döndü.

11 Temmuz 2019 - 09:36

Proje kapsamında; Akşehir İsmet İnönü Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nden 10 öğrenci ve 2 refakatçi öğretmen 06 Mayıs 2019-6 Temmuz 2019 tarihleri arasında dörder hafta (toplam 8 hafta, 2 akış) süreyle “Mesleki Eğitim/Bireylerin Öğrenme Hareketliliği-KA102” türündeki staj çalışmalarını İspanya’nın Barcelona şehrinde gerçekleştirmişlerdir. Katılımcılar; “Yeni Nesil Motorlu Araçlar Tamir ve Bakımında Avrupa Stajımız” isimli projenin içeriğine uygun olarak Barcelona sanayi bölgesinde faaliyet gösteren 4 ayrı işletmede günde 7 saat süreli staj çalışmalarını gerçekleştirdiler. 
Katılımcı öğrenciler 4 hafta süresince yeni nesil motorlu araçların tamir ve bakımında yeni teknikleri öğrenmiş, uygulamışlar ve mesleki deneyim kazanmışlardır.  Bazı katılımcı öğrencilerimiz mezuniyet sonrasında çalışmak üzere iş teklifleri almışlardır. İşletmelerdeki eğitimin yanı sıra katılımcılar Barcelona’da bulunan tarihi ve turistik yerleri ziyaret etmişler ve çeşitli kültürel etkinliklerde bulunmuşlardır. 19 Mayıs “Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı” kutlamalarını Barcelona Başkonsolosluğumuzda gerçekleştirmişlerdir. Staj uygulama çalışmaları süresince Barcelona’daki sosyal ve kültürel yaşamı da gözlemleme imkânını bulmuşlardır. Proje uygulama çalışmaları süresince İsmet İnönü Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Makine Teknolojisi alanı öğretmeni Saim Tunçez katılımcılara rehberlik/tercümanlık yapmıştır. Ayrıca Motorlu Araçlar Teknolojisi alan şefi Mehmet Karadere rehberlik ve danışmanlık görevini üstlenmiştir. Okul Müdürümüz Muammer Ak ve Teknik Müdür Yardımcımız Mehmet Kol stajın son haftasında denetleme ve destek amacıyla Barcelona’da öğrenci ve öğretmenlerin barındıkları yerleri ve öğrencilerin staj yerlerini ziyaret etmişlerdir.
HABER /
 EBUBEKİR ARSLAN 

Bu haber 649 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
SOSYAL MESAFELİ İLK CUMA NAMAZI KILINDI
SOSYAL MESAFELİ İLK CUMA NAMAZI KILINDI
Vakıflar Bölge Müdürü Nurullah Osmanlı Akşehir’i Ziyaret Etti
Vakıflar Bölge Müdürü Nurullah Osmanlı Akşehir’i Ziyaret...