ÖĞRENCİLERDEN ASKERLERE ANLAMLI MEKTUP
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

ÖĞRENCİLERDEN ASKERLERE ANLAMLI MEKTUP

Sultandağı Selçuk İlkokulu öğrencileri askerlere moral ve motivasyon vermek için mektup gönderdi.

28 Kasım 2019 - 01:05

Barış Pınarı Harekatının başladığı sıralarda Hayat Bilgisi dersinde gündemle ilgili konuşurken askerlere moral vermek amacıyla neler yapılabilir sorusuna 22 öğrencinin, Kato Dağında görev yapan askerlere mektup göndermesiyle cevap bulundu.
Sultandağı Selçuk İlkokulu öğrencileri Jandarma Komando Taburundaki askerlere moral vermek için mektup yazarak yolladılar. Öğrenciler yazdıkları mektupları Serkan Öğretmenle birlikte  Sultandağı PTT Şubesine gelerek hep birlikte yolladılar. 
 Öğrenciler mektuplarında , “Sevgili asker ağabeylerim. Çok soğuk yerde, kar yağmur demeden bizler için nöbet tutuyorsunuz. Okula gidebiliyorsak, yatağımızda rahat rahat uyuyorsak sizlerin sayesindedir. Sizlere ne kadar teşekkür etsek azdır. Sizin hakkınızı ödeyemeyiz” ifadelerine yer verdi.
Bir eğitimci olarak vatan, millet, bayrak bilincini çocuklara vermeyi görev edinen Serkan Öğretmenin ve öğrencilerin kağıda dökülen duygularına cevap olarak çekilen videodan önce mektuplar ulaştığında ,Serkan Öğretmene çocukların bilinçli yetiştirilmesinden dolayı teşekkür edilip ,mutlu olunulduğu dile getirildi. 24 Kasım Öğretmenler Günü vesilesiyle bütün öğretmenlere kutlama ve 2/A sınıfı öğrencilerine teşekkür mesajı içeren bir video gönderdiler.Çekilen videoda askerler şu ifadelere yer verdi;' Afyonkarahisar Sultandağı İlçesi Selçuk İlkokulu 2/A Sınıfı öğrencileri tarafından bizlere yazmış oldukları mektuplar elimize ulaşmıştır.Yazmış olduğunuz mektuplar burada bize güç ve kuvvet verdi. Rezzan Sağdıç,Büşra Güvenç,Eylül Şahin,Sümeyye Turan,Nisa Pala, Ilgaz Bahar,Utku Gökgöz,Ayberk Altınalp,Arda Durak,Tuana Çetin,Bilal Şeker,Yasin Kaçar,Emirhan Çelik,Kubilay Şahan,Mustafa Karahan ,Süleyman Yırtıkgöz,Enes Koçluk,Tardu Ildız,Ensar Miraç Yaman,Ahsesu Sarı,Efe Yırtık,Elif Kılınç,hepinize çok çok teşekkür ediyoruz iyiki varsınız,öğrenci kardeşlerimiz sizin aracılığınızla Başkomutanımız Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün izinden giden bir nesil yetiştirerek ailesine, topluma ve milletine faydalı bir birey olmak için emek sarf eden Başta rahmetli abim Ali Mendilli eşi Lütfiye Mendilli, bu mektupları bize ulaştıran Serkan Oyalı öğretmenimizi ve bütün öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmeler Günü'nü kutlar selam ve saygılarımız iletiriz.
HABER MERKEZİ 

Bu haber 900 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
AKADEMİK KİTAPFON ETKİNLİĞİ GERÇEKLEŞTİRDİ
AKADEMİK KİTAPFON ETKİNLİĞİ GERÇEKLEŞTİRDİ
BAŞKAN KORU’DAN AKŞEHİR ZİYARETİ
BAŞKAN KORU’DAN AKŞEHİR ZİYARETİ