ÖĞRENCİLERDEN DUYGULANDIRAN İSTİKLAL MARŞI KLİBİ
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

ÖĞRENCİLERDEN DUYGULANDIRAN İSTİKLAL MARŞI KLİBİ

12 Mart İstiklal Marşının kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u anma günü nedeniyle, Akşehir Şehit Selçuk Özer Anadolu Lisesi öğrencileri hazırladıkları klip ile takdir topladı.

13 Mart 2019 - 09:07

Akşehir  Şehit Selçuk Özer Anadolu Lisesi  öğrencileri, 12 Mart İstiklal Marşının kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u anma günü nedeniyle bir video klip hazırladı. Milli ve manevi değerlerine önem veren öğrenciler kısa sürede İstiklal Marşının iki kıtasını okulun bahçesinde ve sınıfta saz,, gitar gibi müzik aletleriyle çalarak video hazırladılar. 
"Öğrencilerimiz büyük emek sarf etti"
Akşehir Anadolu Lisesi  Müdürü Mehmet Uza;  İstiklal Marşını anlatmaya ve anlamaya çok ihtiyaç olan bu günlerde öğrencilerin hazırladığı başarısına değinerek, “Öğrencilerimizle 12 Mart İstiklal Marşı’nın kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u anma günü ile ilgili neler yapabiliriz diye düşündük. Milli ve manevi değerlerimize büyük önem veren öğrencilerimiz video hazırlamak istediklerini söylediler. Çünkü video hem kalıcı olacak hem de daha geniş kitlelere ulaşabilecektir. Aslında kısa bir zaman dilimi içerisinde hazırlandı. . Bu süreç boyunca öğrencilerimiz çok gayretli ve istekliydi. Dörtlükler arasındaki geçişleri sınıflarda  ve okulumuzun bahçesinde çektik.  İstiklal Marşı’mızın ruhunu yansıtmak için en güzeli nasıl yapabiliriz düşüncesiyle büyük gayret gösterdiler. Bu arada video çekimi ve montajı büyük emek harcayan öğrencilerimizi tebrik etmek istiyorum. Okulumuza ait kendi kamerasıyla çekim ve montajı çok uğraştılar. İstiklal Marşı’mızı anlamaya ve anlatmaya çok ihtiyacımız olduğu şu günlerde okulumuz öğrencileri böyle bir çalışma içinde görmek büyük gurur verici hepsini tebrik ediyorum” dedi.Akşehir Postası Gazetesi olarak böyle güzel bir video hazırladıkları için öğrencilere teşekkür ederiz. 
HABER / 
MEHMET İNCE 

Bu haber 376 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
AKŞEHİR MYO'DA MEZUNİYET SEVİNCİ
AKŞEHİR MYO'DA MEZUNİYET SEVİNCİ
GENÇLİK HAFTASI COŞKUYLA KUTLANDI
GENÇLİK HAFTASI COŞKUYLA KUTLANDI