ÖĞRENCİLERE SAĞLIKLI BESLENME VE HİJYEN EĞİTİMLERİ VERİLDİ
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

ÖĞRENCİLERE SAĞLIKLI BESLENME VE HİJYEN EĞİTİMLERİ VERİLDİ

Akşehir Yıldırım Bayezid İlkokulunda öğrenim gören öğrencilere yönelik Ağız ve Diş sağlığı, sağlıklı beslenme ve hijyen konularında eğitim verildi.

06 Ekim 2022 - 11:12

Akşehir İlçe Sağlık Müdürlüğü tarafından  diş hekimi Dt.Ayşe Doğan, Diyetisyen Emine Çiftci ve Eğitim sorumlusu Müjgan İpek Can tarafından Yıldırım Bayezid İlkokulu'nda Ağız diş sağlığı, Sağlıklı beslenme ve Hijyen konulu eğitim verildi. Eğitimde öğrencilere yeterli ve dengeli beslenmenin önemi anlatılarak , sağlıklı ve sağlıksız gıdaları örneklerle açıklandı. Çocuklar için en önemli öğünün kahvaltı olduğunu vurgulayan Yetkililer“Çocukların sağlıklı beslenmesi için dört besin grubunda bulunan besinlerden yeterli miktarlarda ve dengeli biçimde tüketmeleri gerekmektedir. Güne yeterli ve dengeli yapılan bir kahvaltı ile başlamak öğrencilerin okul başarısının artmasında son derece önemlidir" dedi. 
AĞIZ VE DİŞ SAĞLIĞI EĞİTİMİ 
Eğitimde; Akşehir İlçe Sağlık Müdürlüğü Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi Diş Hekimi Dt. Ayşe Doğan tarafından diş fırçalamanın önemi anlatıldı. Diş Hekimi Doğan 2022-2023 eğitim öğretimin döneminin başlamasıyla birlikte okullarda sağlık eğitimlerine başladıklarını vurgulayarak “Ağız ve diş sağlığı eğitimleriyle çocuklarımıza nasıl diş fırçalayacaklarını ağız sağlığını anlatıyoruz” dedi. 
HABER / MEHMET İNCE 

Bu haber 680 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
DÜNYA ÜÇÜNCÜSÜNDEN BAŞKAN AKKAYA’YA ZİYARET..
DÜNYA ÜÇÜNCÜSÜNDEN BAŞKAN AKKAYA’YA ZİYARET..
BAŞKAN AKKAYA'DAN 1 EKİM DÜNYA YAŞLILAR GÜNÜ MESAJI
BAŞKAN AKKAYA'DAN 1 EKİM DÜNYA YAŞLILAR GÜNÜ MESAJI