ÖĞRENCİLERİN KARNE SEVİNCİ
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

ÖĞRENCİLERİN KARNE SEVİNCİ

Akşehir'de karne alan öğrenciler yaz tatiline çıktı.

15 Haziran 2019 - 08:28

Protokol Öğrencileri Sınıflarda Öğrencilerin Karnesini verdikten sonra Törende konuşma yapan Kaymakam Mehmet Türk , “Bugün itibarı ile öğretmenlerimizin, öğrencilerimizin ve velilerimizin hiçbir özveriden kaçınmadan, dolu dolu geçen bir eğitim öğretim yılını sorunsuz ve başarıyla bitirmenin mutluluğunu ve gururunu yaşıyoruz. Sevgili öğrenciler, başarılı olmak için kendinize güvenin. Bıkmadan usanmadan kitap okuyun ve kitap okumayı hayatınızın en önemli ve vazgeçilmez alışkanlığı haline getirin. Her durumda ve her zaman ne, neden, nasıl, niçin, ne zaman ve kim sorularını korkmadan, cesurca sorun. Değerli öğretmen arkadaşlarım, unutmayınız ki eğitim, iyi yetişmiş eğitimcilerle yürür. Sizler, yetiştireceğiniz öğrencilerin başarısıyla her zaman gurur duyabilirsiniz. Değerli öğretmenler ve sevgili öğrenciler, sizlere iyi tatiller diliyorum” dedi. 
İlçe Milli Eğitim Müdürü Barbaros Topaloğlu'da konuşmasında şunlara yer verdi: 
Sevgili Öğrenciler, Kıymetli Öğretmen Arkadaşlarım, Saygıdeğer Veliler;
Eğitim-Öğretim sürecinin ayrılmaz parçaları olan öğrenci, öğretmen ve yöneticilerimizle birlikte bir yılı daha geride bırakmış bulunuyoruz. Bu süreçte emeği geçen herkesi özverili çalışmalarından dolayı tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyorum.

Sevgili Öğrenciler; bir eğitim öğretim yılını geride bıraktığımız ve karne tatilinin başladığı şu günlerde dönemin yorgunluğunu atmak için dinlenmek, eğlenmek, hobilerinize zaman ayırmak en doğal hakkınızdır. Ancak şunu unutmayınız ki, öğretmenlerinizin dönem boyu yoğun emek vererek öğrettiği bilgileri unutmamanız, eksik bilgilerinizi tamamlamanız, bilgilerinizi tekrarlayarak kalıcı hale getirmeniz de oldukça önemlidir. Yaşadığınız bu toplumun kültürlü, bilgili birer aydını olmak en temel hedefiniz olmalıdır. Unutmayınız ki almakta olduğunuz eğitim; ders başarınızın yanında aynı zamanda iyi birer insan olmanıza, ahlaki ve insani değerleri kazanmanıza da hizmet etmektedir. Bu doğrultuda sizlere verilen emekleri boşa çıkarmayacağınıza samimiyetle inanıyor, karne heyecanınızı yürekten paylaşıyor ve hepinize iyi tatiller diliyorum.

Sevgili Veliler; karneler, çocuklarınızın derslerde gösterdiği başarı ve çabanın bir belgesidir. Burada özellikle vurgulamak isterim ki, karneler çocuklarınızın nasıl bir insan olduğunu ortaya koymaz; yalnızca ders başarısını ortaya koyar. Lütfen çocuklarınızın karnelerini bu bilinçle değerlendiriniz ve onların kişiliklerini zedeleyici, öz güvenlerini yitirmelerine yol açıcı suçlamalardan kaçınınız. Kötü karneye sert tepki göstermek, alay etmek, kıyaslamak, başkalarının yanında utandırmak, çocuğun başarısızlığını daha da artırabilir ve okuldan uzaklaşmasına neden olabilir. Lütfen, çocuklarınızın başarısızlığını problem yapmayın, başarılarını da abartmayın. Karnenin bir sonuç olduğunu unutmayın. Çocuklarınızın başarısını ve başarısızlığını bir aile sıcaklığı içerisinde hep beraber paylaşmak en doğru yaklaşımdır.

Noktalamakta olduğumuz eğitim öğretim yılı boyunca fedakârca çalışan öğretmen arkadaşlarıma da emeklerinden ve gayretlerinden dolayı teşekkür ederim. Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün gösterdiği hedeflerin, ancak ve ancak “eğitim” yoluyla gerçekleşebileceği gerçeğini daima aklımızda tutmalıyız. Bugün sınıflarımızda öğretmenlerimizin bilgi ve deneyimlerinden yararlanmayı bekleyen öğrenciler, yarın ülkemizi daha iyi seviyelere çıkarabilmek için bayrağı hepimizden teslim alacaktır.

Ayrıca 15-16 Haziran tarihlerinde Yükseköğretim Kurumları Sınavına girecek olan öğrencilerimize başarılar diliyor,yoğun ve uzun bir çalışma döneminde öğrencilerimize destek olan tüm velilerimize ve öğretmenlerimize teşekkür ediyorum.

Yüklendikleri görev bilinciyle ilçemizi ve öğrencilerimizi en iyi yerlere getirmek için çaba gösteren öğretmen arkadaşlarıma, bu çabaları karşılıksız bırakmayacaklarına inandığım öğrencilerimize ve bu yolculukta yanımızdan ayrılmayan değerli velilerimize mutlu, sağlıklı ve dolu dolu bir yaz tatili dilerim.
Cumhuriyet İlkokulunda düzenlenen karne dağıtım törenine İlçe Kaymakamı Mehmet Türk , Milli Eğitim Müdürü Barbaros Topaloğlu, Öğretmenler ve veliler katıldı. Program, protokol üyelerinin öğrencilerle hatıra fotoğrafı çektirmesinin ardından son buldu.
HABER / MEHMET İNCE 

Bu haber 386 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
SOSYAL MESAFELİ İLK CUMA NAMAZI KILINDI
SOSYAL MESAFELİ İLK CUMA NAMAZI KILINDI
Vakıflar Bölge Müdürü Nurullah Osmanlı Akşehir’i Ziyaret Etti
Vakıflar Bölge Müdürü Nurullah Osmanlı Akşehir’i Ziyaret...