ÖĞRETMENLER GÜNÜ ÇEŞİTLİ ETKİNLİKLERLE KUTLANDI
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

ÖĞRETMENLER GÜNÜ ÇEŞİTLİ ETKİNLİKLERLE KUTLANDI

Akşehir'de 24 Kasım Öğretmenler günü çeşitli etkinliklerle kutlanırken, şehit öğretmenlerde unutulmadı.

24 Kasım 2021 - 23:30

Etkinlikler kapsamında ilk olarak İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Cumhuriyet Meydanı’ndaki Atatürk Anıtına çelenk sunuldu. İlçe Milli Eğitim Müdürü Barbaros Topaloğlu  tarafından sunulan çelenk törenine öğretmenler ve öğrenciler katıldı. İkinci program ise Akşehir Kültür Merkezi’nde yapıldı.Akşehir Şehit Özden Çınar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi tarafından hazırlanan programda saygı duruşu ve İstiklal Marşıyla başladı. Daha sonra Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer'in mesajı okundu.  Daha sonra kürsüye çıkan Milli Eğitim Müdürü Barbaros Topaloğlu günün anlam ve önemine ilişkin olarak; " Büyük fedakârlık ve özveri ile geleceğimizin teminatı olan sevgili yavrularımızı yetiştiren, onlara vatan, millet ve bayrak sevgisini aşılayan, hak, adalet, sevgi ve saygı gibi yüce değerleri davranış haline dönüştüren öğretmenlerimize armağan edilen bu anlamlı günü idrak etmenin mutluluğunu yaşıyoruz.  Mustafa Kemal Atatürk'e Millet Mektepleri Başöğretmenliği unvanının verildiği 24 Kasım 1928 günü, 1981 yılından bu yana öğretmenler günü olarak kutlanmaktadır.
Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk, ‘Toplumun en büyük düşmanı cehalet, cehaletin düşmanı öğretmendir. Öğretmen geçmişin öğreticisi, geleceğin kurucusudur. Gelecek gençlerindir. Gençler de öğretmenlerin eseridir’ diyerek, öğretmenlik mesleğinin önemini en güzel şekilde ifade etmiştir. Eminim ki hepiniz ne kadar ağır bir yükün emanetçileri olduğunuzun bilincindesiniz. Bu bilinçle çıktığınız yolda karşılaştığınız engeller sizi yıldırmasın. Özellikle de son dönemlerde içerisinde bulunduğumuz zor günlerde biliyorum göreviniz bazen yorucu, bazen de sıkıntılı; ancak o sıkıntıları da gülü okşarken elinize batabilecek dikenler olarak görünüz.
Ülkemizin fikir, kültür, sanat, bilim, siyaset alanında öne çıkan bütün değerlerinde bir çömlek ustasının testide bıraktığı iz gibi öğretmenlerimizden izler vardır. Nasıl ki Osman Gaziyi Şeyh Edebali, Fatih’i Akşemseddin yetiştirmiş ve çağ açıp çağ kapatmalarına vesile olmuşsa, şimdiki neslin yetişmesine ve geleceğe iz bırakmasına öğretmenlerimiz vesile olacaktır.
Bu duygu ve düşüncelerle, başta Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, ebediyete intikal etmiş öğretmenlerimizi rahmetle anıyor, kutsal mesleğin onurlu temsilcileri olan öğretmenlerimizin sağlık, mutluluk ve başarı dilekleriyle Öğretmenler Gününü tebrik ediyorum." ifadelerine yer verdi. Mi,lli Eğitim Müdürü Topaloğlu'nun konuşmasının ardından Şehit Özden Çınar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi tarafından hazırlanan oratoryo ve video gösterimi yapıldı.Emekli öğretmenler adına Nuran Özyerden   konuşma yaptı.Emekli olan öğretmenlere İlçe Kaymakamı İsmail Küreci tarafından Hizmet Şeref Belgeleri verildi. İlçe Milli Eğitim Müdürü Barbaros Topaloğlu tarafından Covıd nedeniyle aramızdan ayrılan öğretmen Adnan Kayaalp'in eşi öğretmen Yıldız Kayaalp'e hatıra plaketi verildi. Aday öğretmenler adına Elif Yıldırım'ın konuşması ve aday öğretmenler yemin töreni yapıldı. Program Öğretmenler Günü münasebetiyle düzenlenen yarışma ve spor müsabakalarında dereceye giren öğrencilere törene katılan protokol tarafından ödüllerinin verilmesiyle devam etti. Etkinliklere Akşehir Kaymakamı İsmail Küreci, Akşehir Belediye Başkanı Salih Akkaya, Başsavcı Abdülhamit Turgut, Akşehir Müftüsü Ahmet Müjdeci, Ak Parti İlçe Başkanı Abdurrahman Çardakoğlu, İyi Parti İlçe Başkanı Mehmet Emre, ilçe protokolü, bazı kamu kurum müdür ve amirleri, okul idarecileri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı. 
HABER / MEHMET İNCE 

 

Bu haber 687 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
NARKOTİK ZEHİR TACİRLERİNE GEÇİT VERMİYOR
NARKOTİK ZEHİR TACİRLERİNE GEÇİT VERMİYOR
YUNAK’TA KAR YAĞIŞI ETKİSİNİ GÖSTERDİ , YUNAK BELEDİYESİ TÜM EKİPLERİ İLE SAHADA
YUNAK’TA KAR YAĞIŞI ETKİSİNİ GÖSTERDİ , YUNAK BELEDİYESİ...