ÖĞRETMENLERE TRAFİK EĞİTİM SEMİNERİ VERİLDİ
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

ÖĞRETMENLERE TRAFİK EĞİTİM SEMİNERİ VERİLDİ

Akşehir’de İçişleri Bakanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığı işbirliğinde ‘Öğretmenler İçin Trafik Eğitimi’ semineri verildi.

05 Eylül 2019 - 08:37

Akşehir Kültür Merkezi’nde gerçekleşen ‘Öğretmenler İçin Trafik Eğitimi’ programına İlçe  Milli Eğitim Müdürü  Barbaros Topaloğlu, şube müdürleri  ve öğretmenler katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşının ardından başlayan programda İlçe Emniyet Müdürlüğü’nde görevli Komiser Ali Mert Trafik Sistemi ve Trafik Kurallarına Uyma Bilinci gibi konularda öğretmenlere bilgilendirme konuşması yaptı. 
Programda konuşan Komiser Ali Mert  trafikte farkındalık oluşturarak gerektiğini belirtirken sözlerini şu şekilde tamamladı: “Bugün burada toplanmamızın nedeni hem trafik farkındalığını oluşturmak ama aynı zamanda 2018-2019 eğitim öğretim yılına da start vermek oldu. Bu anlamda yeni eğitim öğretim yılının da hayırlı olmasını temenni diliyor ve tebrik ediyorum. Trafik bilindiği üzere çok önemli bir konu ve terörden daha çok trafiğe kurban veriyoruz. Her yıl birtakım kazalar nedeniyle önemli ölçüde ve sayıda insanımız kaybediyoruz. Bu kazalarda çok sayıda kişiyi kaybediyoruz ve çok sayıda kişi sakatlanıyor. Ekonomik anlamda da ciddi kayıp ve zarar uğruyoruz. Bunun önüne geçmek adına İçişleri Bakanlığımız, Milli Eğitim Bakanlığımız ile birlikte bir program hazırladılar. Program çerçevesinde trafik konusu dikkat çekmek sizleri bu konuda bilgilendirmek sizlerinde öğrencilerinize edindiğiniz bilgileri aktarma konusunda böyle program tertip ettik.”

HABER  / ebubekir arslan 

Bu haber 345 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
ŞÜPHELİ ARAÇTAN UYUŞTURUCU ÇIKTI
ŞÜPHELİ ARAÇTAN UYUŞTURUCU ÇIKTI
EMNİYET VE JANDARMA BİRİMLERİNDEN KAÇAKÇILIK SUÇLARINA 2019 DARBESİ
EMNİYET VE JANDARMA BİRİMLERİNDEN KAÇAKÇILIK SUÇLARINA 2019...