OKÇULARDAN BAŞKAN AKKAYA’YA TEŞEKKÜR ZİYARETİ
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

OKÇULARDAN BAŞKAN AKKAYA’YA TEŞEKKÜR ZİYARETİ

18-19 Mayıs tarihinde Karaman'da yapılan okul sporları gençler kız-erkek açık hava Türkiye şampiyonasında kız takımı Türkiye şampiyonu oldu.

20 Mayıs 2022 - 23:20

Şampiyon okçular; Akşehir Belediye Başkanı Dr. Salih Akkaya’yı makamında ziyaret etti. 
Yapılan ziyarette; Akşehir Selçuklu Şehit Yunus Ertürk Anadolu Lisesi Müdürü Hasan Hüseyin Akbaba, Kulüp Başkanı Hülya Türkoğlu, Beden Eğitimi Öğretmeni Varol Türkoğlu, Okçular Ayşe Güçlü, Emine Önay, Ayşenur Kes, Lütfiye Kayılarlı ve Ayşe Naz Yıldız hazır bulundu.     
Akşehir Selçuklu Spor Kulübü 18-19 Mayıs 2022 tarihinde Karaman'da yapılan okul sporları gençler kız-erkek açık hava Türkiye şampiyonasında 217 kişinin katıldığı yarışmada Ayşe Güçlü, Emine Önay, Ayşenur Kes, Lütfiye Kayılarlı ve Ayşe Naz Yıldız’dan oluşan kız takımı Türkiye şampiyonu oldu.
Yarışmada Bireysel olarak katılan sporcu Ayşenur Kes Türkiye 3’ncüsü oldu. Okullar arası yapılan yarışmada tarihte bir ilk olan Türkiye Şampiyonasında Akşehir Selçuklu Şehit Yunus Ertürk Anadolu Lisesi oldu. 
Akşehir Belediye Başkanı Dr. Salih Akkaya yaptığı açıklamada“Akşehir Selçuklu Şehit Yunus Ertürk Anadolu Lisesi öğrencileri geçtiğimiz günlerde 18-19 Mayıs 2022 tarihinde Karaman'da yapılan geleneksel okçuluk yarışmalarında Türkiye Şampiyonası oldular. Akşehir’imizden de okul müsabakaları kapsamında tarihte bir ilk olan yarışmada bize bu kıvancı, onuru ve heyecanı yaşattılar. Okçu kardeşlerimize, Kız okçularımıza ve onları çalıştıran değerli hocalarımıza çok teşekkür ediyorum. Bütçemiz imkanları doğrultusunda her zaman spora ve sporcuya önem veren yatırım ve projelerimizle sürekli desteğimiz devam edecektir. Bundan sonraki yarışmalarınızda başarılar diliyorum. 
Okul Müdürü Hasan Hüseyin Akbaba ise” Varol hocamız ve Hülya hocamızın desteğiyle öğrencilerimiz uzun yıllardır çalışıyorlar. Hülya hanım daha önce okulumuzda öğretmenimizdi. Varol bey çalışmalarına devam ediyor. Okulumuzun adını duyurdukları için kıymetli hocalarımız ve öğrencilerimize çok çok teşekkür ediyorum. Özellikle Akşehir Belediye Başkanımız Dr. Salih Akkaya Bey’e bize verilen destekler için ayrıca minnettarım ve gelecek yıllarda başarımız daha da artacaktır diye” konuştu.   
Akşehir Selçuklu Spor Kulübü Kulüp Başkanı Hülya Türkoğlu’ da” Akşehir Selçuklu Spor Kulübü veAkşehir Selçuklu Şehit Yunus Ertürk Anadolu Lisesi ile birlikte çalışarak başarıyı elde ettik. Birlikte iki tane Türkiye üçüncülüğü ve Okullar Arası yarışmasında da Türkiye birinciliği elde ettik. Sporcularımızın başarılarının artması için çalışmalarımıza var gücümüzle devam edeceğiz. Bizleri yalnız bırakmayan her şartta destekleyen Belediye Başkanımız Dr. Salih Akkaya’ya teşekkür ediyorum” dedi
Ziyaretin sonunda Akşehir Belediye Başkanı Dr. Salih Akkaya Şampiyon okçularla hatıra fotoğrafı çektirdi. 
HABER MERKEZİ 

Bu haber 242 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
YANAN TIR KULLANILMAZ HALE GELDİ
YANAN TIR KULLANILMAZ HALE GELDİ
OTOMOBİL DÜĞÜN YERİNE DALDI 5 YARALI
OTOMOBİL DÜĞÜN YERİNE DALDI 5 YARALI