ONLAR GELEMEZSE BİZ GİDERİZ
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

ONLAR GELEMEZSE BİZ GİDERİZ

Yıllardır hayırsever ile ihtiyaç sahibi insanlar arasında köprü görevini üstlenen Aksev bu mübarek Ramazan Ayın da küçük bir değişiklik ile bu göreve ara vermeden devam ediyor.

24 Nisan 2020 - 02:15

Vakıf yetkililerince yapılan açıklamada; yıllardır canla başla yapmış olduğumuz bu faaliyetimize hayırseverlerin vermiş olduğu anlamlı katkılardan almış olduğumuz güç ile bu sene dağıtım çadırı yerine 4 araç ile,  her gün araçlarımızla sefertasları ile Akşehir merkez  ve köy mahalleri dahil 3 çeşit sıcak yemek ve ekmeği ulaştıracağız.
365 gün Akşehir merkez ve köy mahalleri dahil ihtiyaç sahibi 750 kişinin evine sıcak yemek ulaştıran vakıf  Ramazan ayında bu sene yaşanan Covid-19 virüsü sebebiyle eskiden mahallelere kurulan dağıtım çadırları yerine araç filosuna Ramazan Ayı boyunca geçici olarak 2 araç daha ekleyerek ilk etapta yaklaşık 1750 kişiye ulaştıracağız.Vakıf Başkanı Abdurrahman Karataşlı; vakıflar zor zamanların umudu olmuştur bir olursak biz oluruz bilinci ile hareket ederek, ihtiyaç sahiplerinin, gariplerin, kimsesizlerin bir akşam yemeği ile de olsa ihtiyaçlarının karşılanması kendi evinde, kendi sofrasında sıcak yemek bulundurabilmesi arzusuyla önceki yıllarda olduğu gibi birlikte daha çok aileye ulaşmaya başlayacağız. Amacımız Ramazan ayının coşkusunun her eve girmesi, her hanede sofraların bereketle kurulması bunun için Ramazan yemeklerine yardım sevenlerin en içten duygularını ekleyeceğiz. Bu Ramazan'da yaklaşık 1750 kişiye, iftara yakın bir vakitte, üç kap yemek ve ekmeği dağıtım çadırlarını kuramadığımız için kapı kapı evlerine teslim edeceğiz.  İftar yemeğinin dışında gıda yardımlarının da yapılacağını belirten Vakıf Başkanı Karataşlı, “Hayırseverlerimizin maddi ve manevi desteklerini her zaman bekliyoruz. Dileğimiz, Akşehir'de bu Ramazan kimsenin kabı yemeksiz, sofrası ekmeksiz kalmasın. Onun için hayırseverlerimizin  bu yardımlara  bağışta bulunarak, ihtiyaç sahiplerine AKSEV adı altında ellerini uzatmasını istiyoruz.Bize ulaşmak isteyenlerin Ulu Camii karşısındaki AKSEV binasına uğramaları ya da 812 80 62 nolu telefondan arayarak irtibata geçmelerini bekliyoruz. Bu vesileyle tüm vatandaşlarımızın mübarek Ramazan ayını kutluyor, oruçlarının kabul olmasını diliyoruz” dedi. HABER / MEHMET İNCE 

Bu haber 594 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
ŞENLİKTE EĞLENCE PROGRAMI VE LAZER GÖSTERİSİ
ŞENLİKTE EĞLENCE PROGRAMI VE LAZER GÖSTERİSİ
TUZLUKÇU'DA 2. ETAP TOPLU KONUT YAPILMASI İÇİN DÜĞMEYE BASILDI
TUZLUKÇU'DA 2. ETAP TOPLU KONUT YAPILMASI İÇİN DÜĞMEYE BASILDI