PANCAR ÜRETİCİSİ SORUNLARI GÖRÜŞÜLDÜ
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

PANCAR ÜRETİCİSİ SORUNLARI GÖRÜŞÜLDÜ

Akşehir Ziraat Odası Başkanı Aziz Bingül ve Ilgın Şeker Fabrikası Ziraat Müdürü Nadir Filiz Pancar Çiftçilerinin sorunlarını görüşmek üzere biraraya geldiler.

05 Ağustos 2021 - 23:51

Akşehir Ziraat Odası Başkanı Aziz Bingül ve Ilgın Şeker Fabrikası Ziraat Müdürü Nadir Filiz Bölgedeki pancar çiftçileriyle biraraya geldiler. Yapılan görüşmeyle ilgili olarak şu ifadelere yer verildi: "Kurak geçen mevsimler dolayı ile diğer tarım ürünlerinde olduğu gibi pancar üreticisi çiftçilerimizin de kuraklıktan etkilendiğini biliyoruz.Özellikle yazla mahallemizden muhtar Hasan Hüseyin avcı, Ahmet kalkan beyinde bulunduğu çiftçilerin sorunlarını dinleyip pancar kota cezası çekmemek için bilgi alış verişinde bulunduk. Kadınhanı – ılgın  ziraat odaları başkanlıları ile ılgın şeker müdürlüğüne kota ile ilgili sorunlarımızı anlattık. Konu ile ilgilenen ılgın şeker fabrika müdürümüz Onur TURHAN  bey  Akşehir’e ılgın şeker fabrikası ziraat müdürü sn. Nadir FİLİZ beyi göndermiştir.SN. Nadir FİLİZ ve Akşehir bölge mühendisi  Sn. Müge hanımla birlikte yazla mahallesi pancar üreticilerini ziyaret edip sorunlarını öğrendikten sonra Nadir bey üreticilerin dilekçe ile bölge şefliğine müracaat etmelerini istedi. Daha sonra dilekçesi verilen çiftçilerin arazisi  kontrol edilecek. Kota konusunda yardımcı olacaklarını söyledi.
Çiftçiler ile görüşmelerimizi sonlandırdıktan sonra pancar ekilen arazilerde gözlemler yaparak gerçekten suların ne kadar azaldığını bazı tarlalarda mini spring sulama yapıldığını üzülerek gördük. Ziraat müdürümüz sn. Nadir FİLİZ’ de çiftçilerimize yardımcı olacağını söylemiştir.Ilgın şeker Müdürü, Ilgın ziraat müdürü, Bölge mühendisimize üreticilerimiz adına teşekkür ederim."  
HABER / MEHMET İNCE 

Bu haber 419 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
AKŞEHİR BELEDİYESİ’NDEN TÜRKİYE’DE BİR İLK
AKŞEHİR BELEDİYESİ’NDEN TÜRKİYE’DE BİR İLK
HURDA MALZEMELERİ ÇALAN HIRSIZLAR YAKALANDI
HURDA MALZEMELERİ ÇALAN HIRSIZLAR YAKALANDI