PASTANECİLERİN TATLI MESAİSİ BAŞLADI
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

PASTANECİLERİN TATLI MESAİSİ BAŞLADI

Akşehir'de pastaneci ve tatlıcıların bayram mesaisi başladı. Satışlar artmaya başlarken, siparişler ise şimdiden verilmeye başlandı.

11 Haziran 2018 - 22:47

Akşehir'de  Ramazan Bayramı’na sayılı günler kala sipariş edilen ‘Bayram Baklavası’nın üretimi için pastaneciler yoğun bir şekilde çalışmaya başladı. Yaklaşan Ramazan Bayramı dolayısıyla, tatlı siparişi alan pastanecilerde ramazan tatlısı, bayram baklavası yoğunluğu yaşanıyor.  Güvendik Pastanesi  aldığı yüzlerce tepsi baklavayı Arife gününe yetiştirmek için yoğun mesai harcıyor.
Bayram için iki hafta öncesinden tatlı siparişlerini almaya başlayan geleneksel damak tatlarının üretildiği işletmelerde, talebin fazla olması nedeniyle yoğunluk yaşanıyor. Yıllardır ilçemize faaliyet gösteren Güvendik Pastanesi, Ramazan tatlısının yanı sıra bayramlık baklava siparişleri için yoğun bir mesai harcıyor. İşletme sahibi Ahmet Güvendik, Akşehir'de Ramazan ayında iftar ve bayram sofralarının baklava çeşitleri ile şenlendiğini dile getirdi. Deneyimli tatlı ustalarının elinden çıkan yöresel lezzetlerin ilgi gördüğünü dile getiren Güvendik, “Ramazan ayı boyunca çeşitli tatlılarla ilçe halkımıza hizmet verdik. Şimdilerde isi Bayram baklavası siparişleri almaya başladık, arife gününe kadar tüm siparişleri hazırlamış olmamız gerekiyor. Var gücümüzle bunun için çalışıyoruz. Tatlılarımızın hepsi cevizli ve kullanılan malzemeler birinci sınıf” diye konuştu.
Ramazan Bayramı’nın yaklaşması nedeniyle hazırlıklara başlayan Akşehirliler, misafirlerine ikram etmek için çeşitli tatlı türleri siparişi vermeye başladı. Bayrama yetiştirilmek üzere vatandaşlardan yoğun siparişler alan tatlı ustaları, siparişleri zamanda yetiştirmeye çalışıyor. Bayram öncesinde yoğun bir şekilde baklava siparişi aldıklarını ifade eden Ahmet Güvendik: “En çok siparişi baklavada alıyoruz. Özellikle de tepsi siparişi veriliyor. Fiyatlarımızın uygun olması vatandaşlara cazip geliyor. Bunun yanı sıra, baklava yapımında kullandığımız malzemeler ise kalite açısından en üst seviyede. Tatlıların yanı sıra pasta yapımlarımız da devam ediyor.” dedi.
HABER / MEHMET İNCE 

Bu haber 1893 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
NİMETULLAH BAŞARISINI YİNE KATLADI
NİMETULLAH BAŞARISINI YİNE KATLADI
AKADEMİK KİTAPFON ETKİNLİĞİ GERÇEKLEŞTİRDİ
AKADEMİK KİTAPFON ETKİNLİĞİ GERÇEKLEŞTİRDİ