PAZAR ESNAFI SOĞUK DEMEDEN İŞLERİNİN BAŞINDA
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

PAZAR ESNAFI SOĞUK DEMEDEN İŞLERİNİN BAŞINDA

Yaz kış demeden insanlara hizmet götürmek için sokak sokan tezgâh açan pazarcılar kışın şu soğuk günlerinde sağlıklarından olmamak için çeşitli yöntemler deniyor.

24 Aralık 2021 - 11:33

Bölge pazarı olan Perşembe Pazarında Pazarcılar soğuk havalarda tezgâhlarının yanında yaktıkları soba ile hem ısınmaya çalışıyor hem de sobanın üzerinde yemeklerini pişiriyor. Soğuk sıcak hava dinlemeden vatandaşlara hizmet götürmek için sokak sokak tezgâh açan pazarcı esnafı ekmeğini adeta taştan çıkarıyor. Pazarcılık yapan vatandaşlar   kış günlerinde zor şartlarda çalıştığını vurgulayarak sözlerini şu şekilde sürdürdü: “ uzun süredir bu sektörün içerisindeyim.  Hayatımızdan memnunuz gördüğünüz gibi sobamız yanıyor,  Hem ısınıyor hem yemeğimizi yapıyoruz.  Şükürler olsun kimseye muhtaç değiliz. Bu şekilde hayatımızı sürdürüyoruz.  
YÜKSEK 
FİYATLARDAN ONLAR DA ŞİKÂYETÇİ
Fiyatların yüksek olmasının onları da etkilediğini ifade eden Pazar Esnafı: “ Pazar markete göre biraz daha uygun Ama şu durumda bütün fiyatlar pahalı sebze ve özellikle yeşillikle beraber tavan yaptın meyve ucuz.  Marketlerde fiyatları artınca vatandaşlar pazara daha fazla rağbet göstermeye başladı.  Pazara günlük taze sebze meyve gelir marketlerdeki gibi değil.  Artık poşet Parası olan yok bizde, fiyatlar da normal, ürünlerde seçme yaptırıyoruz,  kaliteli ürünleri satıyoruz ürünlerimiz markete göre daha kaliteli O yüzden müşteriler pazarı daha çok tercih ediyor.” Şeklinde konuştu.
HABER / MEHMET İNCE 

Bu haber 516 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
AKŞEHİR HALK OYUNLARI GRUP YARIŞMASINA EV SAHİPLİĞİ YAPTI
AKŞEHİR HALK OYUNLARI GRUP YARIŞMASINA EV SAHİPLİĞİ YAPTI
TUZLUKÇU DOĞALGAZA KAVUŞUYOR
TUZLUKÇU DOĞALGAZA KAVUŞUYOR