PEDALINI KİTAP İÇİN ÇEVİR ETKİNLİĞİ
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

PEDALINI KİTAP İÇİN ÇEVİR ETKİNLİĞİ

Akşehir Tarık Buğra Sosyal Bilimler Lisesi, Akşehir Belediyesi’nin de katkılarıyla Düzenlemiş Olduğu Kitap Toplama ve Okuma Etkinliğiyle Örnek Bir Çalışmaya İmza Attı.

28 Eylül 2019 - 09:54

Akşehir Tarık Buğra Sosyal Bilimler Lisesinde, “Pedalını Kitap İçin Çevir” ismiyle düzenlenen etkinlikte; kardeş ilkokul olarak belirlenen Hüseyin Tekiner İlkokulu öğrencileri için okuma kitabı toplama kampanyası başlatıldı. Öğrenci ve öğretmenlerin yoğun ilgi gösterdiği kampanyada çok sayıda kitap toplandı. Toplanan kitaplar, sıradan bir yöntemle değil; bir bisiklet konvoyu ile kardeş okula ulaştırıldı. Bisiklet konvoyunda 50 kişilik öğrenci grubu, öğretmenler, İlçe Milli Eğitim Müdürü Barbaros Topaloğlu, Akşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü İbrahim Öncel yer aldı. 
Düzenlenen etkinlikte öğrenciler hem fiziksel bir etkinlik gerçekleştirdi, hem de yardımlaşma, dayanışma gibi önemli değerlerimizi tazeledi. Hüseyin Tekiner İlkokuluna, kitaplarla birlikte kalabalık bir bisiklet konvoyunun da gelişi, ilkokul öğrencileri üzerinde büyük bir coşku yarattı. Lise öğrencileri, ilkokul öğrencileri için toplamış oldukları kitapları hediye ettikten sonra ilkokul bahçesinde yarım saatlik ortak kitap okuma etkinliği düzenlendi. Minikler, kendilerine hediye edilen kitapları heyecanla ve mutlulukla okurken; liseliler de kendi kişisel kitaplarını okuyarak kardeşlerine örnek teşkil ettiler. Okuma saatinin tamamlanmasının ardından, lise öğrencileri bisikletleri ile okullarına geri döndü.
Okul Müdürü Cevat Bozgöz yaptığı açıklamada “Okulumuzun düzenlemiş olduğu bu etkinlik, her yönüyle örnek bir ekinliktir. Zira bu etkinlik kapsamında çocuklarımız yardımlaşma, iyilik yapma gibi önemli değerleri yeniden keşfetmiş ve aynı zamanda bisiklet sürerek sağlıklı yaşamın bir kez daha farkına varmıştır. Hepimiz biliyoruz ki; günümüzde insanların en büyük sorunları arasında hareketsiz yaşam ve kitap okuma alışkanlığının olmaması yer almaktadır. Okulumuz, yapmış olduğu bu etkinlikle her iki soruna da büyük ölçüde dikkat çekmiş ve öğrencilerimizde her iki alanda da farkındalık oluşturmuştur. Yani bu etkinlik hem fiziksel hem de zihinsel yönden çocuklarımıza katkı sağlamıştır. Pedallar sağlık için çevrilirken aynı zamanda “ilim” de taşıdı. Etkinliği gerçekleştirme noktasında öğrencilerimize bisiklet desteği sunan Akşehir Belediyesine, etkinlikte öğrencileri yalnız bırakmayan İlçe Milli eğitim Müdürlüğüne, İlçe Emniyet Müdürlüğüne, etkinliği düzenleyen edebiyat öğretmenimiz Burcu Yıldırım’a ve katılım sağlayan tüm öğrencilerimize teşekkür ederim”dedi.

Bu haber 482 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
KONUK: TARIM SEKTÖRÜNDE KOOPERATİFLERİN İŞLEVİ HAYATİ ÖNEMDEDİR
KONUK: TARIM SEKTÖRÜNDE KOOPERATİFLERİN İŞLEVİ HAYATİ...
SOSYAL MESAFELİ  CUMA NAMAZINA YOĞUN İLGİ
SOSYAL MESAFELİ CUMA NAMAZINA YOĞUN İLGİ