PROJE İMAM HATİPTEN ANDROİD UYGULAMA
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

PROJE İMAM HATİPTEN ANDROİD UYGULAMA

Akşehir Şehit Zeynep Sağır Proje İmam Hatip Ortaokulu ve Anadolu İmam Hatip Lisesi android uygulama geliştirerek kullanıcıların hizmetine sundu.

18 Mart 2020 - 09:19

Akşehir Şehit Zeynep Sağır Proje İmam Hatip Ortaokulu ve Anadolu İmam Hatip Lisesi, Peygamberimizi toplumun kesimlerine doğru bir şekilde anlatmak hedefiyle yola çıktı. Önce Peygamberimizin kıssaları araştırıldı. Araştırma sonucunda ortaya çıkan Peygamberimizin bizzat kendi yaşadığı kıssalar titiz ve bilimsel çalışmalarla  ayrıştırıldı. Günümüz mobil iletişim çağı olunca insanların, mobil olarak ulaşması gerektiği sonucuna varıldı. Her ortamda bu kıssalara ulaşılabilmesi için seslendirme aşamasına geçildi. Seslendirme öncesi öğrencilere diksiyon dersi verildi. Kıssalar öğrenciler tarafından seslendirilerek android uygulamanın temel yapısı tamamlandı.
Android uygulamanın test yayınları tamamlanarak hizmete girdi. Android uygulama https://play.google.com/store/apps/details?id=com.peygamberimizden.kissalar&showAllReviews=true adresinden indirilebileceği gibi, mobil araçlar ile Play Store mağazasından da indirilebilmektedir. Uygulama açıldıktan sonra ses dosyaları bir defaya mahsus olarak indirilmekte, daha sonra internetsiz ortamda bile kıssaları dinleme olanağı olmaktadır. Uygulamanın öğrencilere tanıtım programında konuşan Okul Müdürü Metin Tunçer : “Imam Hatip kimliğinin bir parçası olarak içinde bulunduğumuz topluma imkânımız ölçüsünde Peygamber Efendimizi anlatmak bizim görevlerimizden bir tanesidir. Biz de bu çerçevede, öğrencilerimizle birlikte, Peygamber Efendimiz'e ait 70 kadar kıssayı derledik ve seslendirdik. Sonra da Android uygulama olarak Play Store'da tüm toplumumuzun hizmetine sunduk. Uygulamanın ortaya çıkmasında emeği geçen tüm idareci arkadaşlarımıza, öğretmen arkadaşlarımıza ve öğrencilerimize teşekkür ederiz. Bu uygulama bir başlangıçtı. Bundan sonra da tebliğ görevimizi günün teknolojik olanaklarıyla yapmaya devam edeceğiz.” dedi. 
 

Bu haber 1292 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
GEÇMİŞ OLSUN ERAY KOMUTAN
GEÇMİŞ OLSUN ERAY KOMUTAN
BAKAN KURUM AKŞEHİR'DE BAYRAM PROGRAMINA KATILDI
BAKAN KURUM AKŞEHİR'DE BAYRAM PROGRAMINA KATILDI