REGAİB KANDİLİNDE ELLER SEMAYA AÇILDI
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

REGAİB KANDİLİNDE ELLER SEMAYA AÇILDI

Maneviyatın zirveye ulaştığı Mübarek üç ayların ilk kandili olan Regaip Kandili münasebetiyle Akşehir İplikçi Camii’nde program gerçekleştirildi.

28 Ocak 2023 - 10:49

Kandil programı akşam namazı ve yatsı namazı arasında İplikçi Camii'nde İmam Hatip ve Müezzin Kayyımların (Muhammet Emin ŞENOL, Muhittin UĞURLUOĞLU, Mustafa UÇAR, Hasan Basri ÇEVİK ve Hasan Hüseyin ORHAN) Kuranı Kerim tilavetleri, salavatı şerifeleri, tekbirleri, Mevlid-i Şerif okumaları, dualar ve akabinde İlçe Müftüsü Ahmet MÜJDECİ'nin sohbet ve Duasıyle devam etti. Regaip Kandili, İplikçi Camii başta olmak üzere tüm camilerde özel program ve dualarla huşu içerisinde ihya edildi.
Kandilin önemine binaen İlçe Müftüsü Ahmet MÜJDECİ sohbetinde, "Regaib'tir bugün rahmetin, faziletin, bereketin ruhlara düşen ilk cemresidir. Ruhumuza baharların gelme zamanıdır. Ya Rabbi bu gecenin hikmetine talibiz. Mübarek ayların sırrına ermeye muhtacız. On bir ayın sultanı Ramazan-ı Şerif ayının da müjdecisi Regaip Kandili'ni bugün akşam idrak ediyoruz.  Bu gece kararan kalplerimizi arındırmak için bir vesile olsun. Allah’a yönelmek, Allah’a teslim olmak. Rabbimizin rızasına ermek için gayret sarf etmek. Allah’ın birer kulu olarak, Cenab-ı Hakkın nimetleriyle donattığı, bin bir çeşit lütfuyla bize ihsan buyurduğu kul olarak Rabbimize şükretmek, hamdetmek, bütün çirkefliklerden, sıkıntılardan, kötülüklerden, günahlardan arınmak için bol bol tövbe etmemiz gereken zaman dilimleridir bu geceler. Kendi kurtuluşumuz ve tüm insanlığın kurtuluşu için Regaip Kandili'nin aziz milletimize ve bütün İslam alemine hayırlar getirmesini, barış ve huzurun tüm dünyamızı sarmasını Yüce Rabbimizden niyaz ederiz. Rağbetimiz yalnızca ve yalnızca Rabbimize olsun. Kandiliniz mübarek olsun" ifadelerine yer verdi. Yatsı namazı eda edildikten sonra tevbe istiğfar duasıyla program son buldu.
Regaip Kandili programına cemaat yoğun ilgi gösterdi.
HABER / MEHMET İNCE 

Bu haber 2662 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
ZEHİR TACİRLERİNE GEÇİT YOK
ZEHİR TACİRLERİNE GEÇİT YOK
YALVAÇ'TA KAZA: 1 ÖLÜ, 3 YARALI
YALVAÇ'TA KAZA: 1 ÖLÜ, 3 YARALI