REİS MESUT ŞEKER ORTAOKILU BESLENME DOSTU OKUL SERTİFİKASI ALDI
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

REİS MESUT ŞEKER ORTAOKILU BESLENME DOSTU OKUL SERTİFİKASI ALDI

Milli Eğitim Bakanlığı ile Sağlık Bakanlığı arasında 2010 yılında imzalanan protokol ile ülkemizde başlatılmış olan “Beslenme Dostu Okul” Programı çerçevesinde ilçemiz Reis Mesut Şeker Ortaokulu “Beslenme Dostu Okul Sertifikası” almaya hak kazandı.

17 Eylül 2019 - 01:24

Türkiye Sağlıklı Beslenme ve Hareketli Hayat Programının, Okullarda Obezite ile Mücadelede Yeterli ve Dengeli Beslenme ve Düzenli Fiziksel Aktivite Alışkanlığının kazandırılması başlığı kapsamında, “Beslenme Dostu Okul Projesi” ile okullarda sağlıklı beslenme ve hareketli yaşam konularında duyarlılığın artırılması ve bu konuda yapılan iyi uygulamaların desteklenmesi ile okul sağlığının daha iyi düzeylere çıkarılması hedeflenmektedir.Beslenme Dostu Okul Programı Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı özel ve kamu okul öncesi, ilkokul, ortaokul ve liseleri kapsamakta olup, Beyaz Bayrak Sertifikası bulunan okullar başvuruda bulunabilmektedir. Beslenme Dostu Okul Sertifikası (3) yıl süre ile geçerlidir. Okullarda her öğretim yılında en az bir kez denetim yapılmakta olup, şartları tutmayan okullara gerekirse uygun süre verilerek süre sonunda yeniden denetlenmekte, uygun olmayanların sertifikaları  iptal edilmektedir.
 İlçemizde ilk Beslenme Dostu Okul Sertifikasını Küçük Ağa Anaokulu almıştı.  Bu yıl ise Beslenme Dostu Okul Sertifikasını Reis Mesut Şeker Ortaokulu almaya hak kazandı. İlçe Milli Eğitim Müdürü Barbaros Topaloğlu, alınan Beslenme Dostu Okul Sertifikası ile ilgili olarak “Okullarımız her geçen gün standartlarını yükseltiyor. Modern ve sağlıklı eğitim alanları oluşturarak eğitim kalitesini ve başarısını artırmayı hedefliyoruz. Sertifika almaya hak kazanan Reis Mesut Şeker Ortaokulu Müdürü Fatih Koca'yı  ve okulda görev yapan öğretmen ve personele yaptığı çalışmalardan dolayı teşekkür ediyorum” dedi.
Reis Mesut Şeker Ortaokulu Fatih Koca'da yapmış olduğu açıklamada; Belgemizi Aldık..
Öğrenci, öğretmen, yardımcı personel ve velilerimizin gayretli çalışmaları neticesinde yapılan denetlemeleri başarı ile geçerek Beslenme Dostu Okul Sertifikamızı bugün Milli Eğitim Müdürümüz'ün elinden aldık. Bu başarı hepimizin. Emeği geçen herkese çok teşekkür ederiz."ifadelerine yer verdi.

HABER  / MEHMET İNCE 

Bu haber 652 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
KONYA KORONAVİRÜS VAKA SAYISINDA 4.SIRADA
KONYA KORONAVİRÜS VAKA SAYISINDA 4.SIRADA
GÖNÜLLÜ İDARECİ VE ÖĞRETMENLER VEFA DESTEK GRUPLARINDA GÖREVDE
GÖNÜLLÜ İDARECİ VE ÖĞRETMENLER VEFA DESTEK GRUPLARINDA...