REİS OKULLARI İNTERNETE GÜVENLE ERİŞİYOR
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

REİS OKULLARI İNTERNETE GÜVENLE ERİŞİYOR

Reis Şehit Bekir Özer İlkokulu ve Şehit Mesut Şeker Ortaokulu uluslararası standartlara göre güvenli internet erişim sertifikasını gümüşe yükseltti.

11 Haziran 2019 - 23:32

Akşehir Reis Şehit Bekir Özer İlkokulu ve Şehit Mesut Şeker Ortaokulunun bronz olan güvenlik sertifikası gümüşe yükseltildi. Avrupa Okul Ağı (European Schoolnet) tarafından yürütülen proje kapsamında: Okullar kendi çevrimiçi güvenlik altyapılarını, politikalarını ve uygulamalarını ulusal ve uluslararası standartlara karşı inceleyebilmektedirler. ESafety Etiket Topluluğu, 38 ülkeden yaklaşık 4.000 öğretmen ve irtibat noktasından  oluşmaktadır. ESafety Etiketi'nde, okullara öğrenciler, ebeveynler ve personel için çevrimiçi güvenliğin tüm yönlerini ele almalarında yardımcı olmayı amaçlanmakta ve okulların internete güvenli erişimi sertifikalandırılmakta.
İnternete güvenli erişimle ilgili açıklama yapan Okul Aile Birliği Başkanı Mustafa Kocakuş : “Evlatlarımızın teknoloji ile entegre bir eğitim almaları bizleri mutlu ediyor. Ancak; teknoloji beraberinde bazı sıkıntıları da getiriyor. Bunlardan en önemlisi yavrularımızın internete güvenli erişmeleri. İnternet, kocaman bir bilgi denizi. Bu denizden sonuna kadar yararlanmalarını bekliyoruz. İnternetten yararlanırken de kendilerini maddi ve manevi tuzaklardan korumalarını istiyoruz. Bu kapsamda biz de güvenliğimizi bizim dışımızdaki faktörlerle test etme ihtiyacı hissettik. ESafety Label akreditasyon süreci sayesinde, okulumuzun güçlü ve zayıf yönlerini belirleyip, daha fazla gelişme gerektiren yönlerini görmek için bir dizi kritere göre değerlendirme yaptık. ESafety Etiketi yaklaşımı, üç farklı çevrimiçi güvenlik alanı olarak değerlendirilmekte: Altyapı, politika ve uygulama. Bu kriterlere göre yola çıktık. Bir işe başlamak kadar; onu devam ettirmek, takip etmek ve neticelendirmekte bir o kadar önemli ve değerlidir. Avrupa Okul Ağı (European Schoolnet) tarafından yürütülen proje kapsamında daha ilk yılımızda yapılan başarılı çalışmalar neticesinde Bronz olan okulumuzun sertifikası  Silver eSafety Label olarak güncellenmiştir. En kısa zamanda sertifikamızı altına taşımayı hedefliyoruz. Emeği geçenlere çok teşekkür ederiz.”
HABER / EBUBEKİR ARSLAN 

Bu haber 605 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
POLİS MEMURU ÖZEN EMEKLİ OLDU
POLİS MEMURU ÖZEN EMEKLİ OLDU
KENDİNE ÖZGÜ TADI VE KOKUSUYLA ÜNLÜ ORGANİK
KENDİNE ÖZGÜ TADI VE KOKUSUYLA ÜNLÜ ORGANİK "ÇAKILLAR...