REKTÖR AKSOY’DAN BAŞKAN AKKAYA’YA ZİYARET
Reklam
Reklam

REKTÖR AKSOY’DAN BAŞKAN AKKAYA’YA ZİYARET

Akşehir’deki fakültelerde incelemelerde bulunmak üzere ilçeye gelen Selçuk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Metin Aksoy, Akşehir Belediye Başkanı Dr. Salih Akkaya’yı makamında ziyaret etti.

18 Eylül 2020 - 10:08

Ziyarette; Akşehir Kaymakamı Ahmet Sait Kurnaz ile Akşehir’deki fakülteler ve meslek yüksekokulunun yöneticileri de hazır bulundu.
Rektör Aksoy’a yeni görevinin hayırlı olması temennisinde bulunan Başkan Akkaya “Yeni göreviniz hayırlı olsun, Allah güzel ecir ve hizmetlere vesile kılsın. Akşehir’imiz de Selçuk Üniversitesi’yle çok iç içeyiz ve çok memnunuz. Değerli hocalarımızla birlikte, şehrimizle ilgili, eğitimle ilgili her zaman bir araya gelmekteyiz. Gücümüz yettiğince belediye olarak fakültelerimize ve meslek yüksekokulumuza destek vermeye çalışıyoruz. İnşallah sizin katkılarınızla üniversitemiz ivme kazanacaktır. Gücümüz yettiğince de destek vermeye devam edeceğiz. Çünkü biz eğitimin ne kadar önemli olduğunun farkındayız” diye konuştu.
Selçuk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Metin Aksoy’da Başkan Akkaya’ya teşekkür ederek “Selçuk Üniversitesi olarak Konya’nın öncü kurumlarından bir tanesiyiz. Haliyle belki Konyaspor’dan sonra Selçuk Üniversitesi, Konyalıların her daim baktığı ve takip ettiği bir bilim yuvasıdır. 45 yıllık mazimizde sizin gibi değerli insanlarımızı yetiştirdiğimiz gibi, ülkemize hizmet edecek vatan evlatlarını yetiştirmeyi de biz borç bilmekteyiz. Anadolu mayasının Anadolu’nun merkezinde çalınacağını inanıyoruz. Mayanın merkezi Akşehir’de bizim için ayrı bir ehemmiyet arz etmektedir. Şu an itibariyle Akşehir; Selçuk Üniversitesi’nin en önemli birimlerinin olduğu ilçelerinden bir tanesidir. Hem Akşehir kültürel anlamda, hem de tarihsel anlamda Konya’nın ve Türkiye’nin gözbebeği ilçelerden bir tanesidir. Bizim yönetim olarak görevi devir almamızdan bu yana yaklaşık üç aylık bir zaman geçti. Memleket sevdamızdan yola çıkarak bütün ilçelerimizi gezmeye başladık. Ümit ediyoruz ki, Selçuk Üniversitesi Akşehir’de güzel hizmetlerine devam edecektir. Bizler yönetimimiz olarak buraya geldik, güzide arkadaşlarımız her biri alanlarında uzman arkadaşlarımızdır. Kendileri ilçemize hizmet ediyorlar, aynı zamanda üniversitemize de hizmet etmektedirler. Bu vesileyle de kendilerinin size emanet olduğunu bilmenizi isteriz. Hep birlikte ümit ediyorum, Akşehir’imiz ve üniversitemiz için güzel hizmetlere vesile olacak çalışmalar yaparız” dedi.Akşehir Belediye Başkanı Dr. Salih Akkaya; Akşehir tarihi ve kültürü hakkında Rektör Aksoy’a bilgiler verirken, ziyaretin sonunda Başkan Akkaya Rektör Aksoy’a Nasreddin Hoca’nın ters çalışan saatini armağan etti. 
HABER MERKEZİ 

Bu haber 408 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
AKŞEHİR TREN GARI KAVŞAĞINDA KAZA 6 YARALI
AKŞEHİR TREN GARI KAVŞAĞINDA KAZA 6 YARALI
KAÇAK TELEFON ELE GEÇİRİLDİ
KAÇAK TELEFON ELE GEÇİRİLDİ