RESSAM SANATÇISI GÖLETTE ÖLÜ BULUNDU
Reklam
Reklam

RESSAM SANATÇISI GÖLETTE ÖLÜ BULUNDU

Uzun bir süredir Eskişehir’de ikamet eden, sanat eğitmeni, mühür sanatçısı, ressam ve şair Alkan Keskin’in cansız bedeni gelen ihbar üzerine 5 gün önce Marmaris’teki Günnnücek Milli Parkı içerindeki bir gölette bulundu. Ölüm nedeni henüz belirlenemeyen sanatçının cenazesi Muğla Adli Tıp Kurumu’nda yapılan otopsinin ardından Marmaris Beldibi Mezarlığına defnedildi.

22 Mayıs 2020 - 03:10

ALKAN KESKİN KİMDİR? 
1985 yılında Afyon’a bağlı Çamözü köyünde dünyaya gelen Keskin, ilkokulu doğduğu köyde, ortaokul ve liseyi Konya’ya bağlı Akşehir’de bitirdi. Çocuk yaşta ona gelecekle ilgili hayallerini, bakış açısını, insan ve doğa sevgisini, yoklukla mücadele, tüm insanları anlama yetisini kazandıran annesini kaybetti. Annesinden öğrendiklerini en iyi ifade edebileceği resim ve şiire yöneldi. Lise yıllarında emekli bir köy enstitüsü öğretmeni olan İsmet Şen’den aldığı 11 günlük bir resim kursu sonucunda Anadolu Üniversitesi Eğitim Fakültesi Resim-İş Öğretmenliği Bölümü’nü kazandı. Lisans eğitimini başarı ile tamamlamasının ardından Eskişehir’e yerleşmeye karar verdi ve sanatın pek çok alanında çalışmalar üretti.  Binlerce yıldır süren mühür geleneğini kendine has tarzı ve diliyle yorumlayan Alkan Keskin “kişiye özgü” yüzlerce mühür üretti ve “ekslibris mühür sanatçısı” olarak tanındı. Eskişehir Büyükşehir Belediyesi’nin müze ve kitap tasarımı projelerinde görev aldı. 2019 yılında ablası ve babasının yaşadığı Marmaris’e yerleşen Keskin’in cansız bedeni 13 Mayıs 2020 tarihinde Günnücek Milli Parkı içindeki bir gölette bulundu. Sanatçının ölüm nedeni hâlâ belirsizliğini koruyor.    
Alkan Keskin, arkasında yüzlerce mühür, kitap tasarımı, şiir ve aforizma bıraktı. 
SANATÇI ADINA BİR HATIRA ORMANI OLUŞTURULACAK
Keskin’in vefat haberi sonrası yasa boğulan arkadaşları, doğa aşığı olan ve hayatı boyunca bulduğu her tohumu yaşatmayı kendine amaç edinen hatta sosyal medyada kurduğu bir hesap aracılığıyla bunu herkese aşılayan sanatçının anısına bir hatıra ormanı oluşturmak için çalışmalara başladıklarını belirttiler.  
 
 

Bu haber 926 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
'1 AYDA SAPTANAN AKTİF VAKA, 15 GÜNDE SAPTANDI'
'1 AYDA SAPTANAN AKTİF VAKA, 15 GÜNDE SAPTANDI'
MİLLETVEKİLİ ERDEM YUNAK'TA MUHTARLARLA BULUŞTU
MİLLETVEKİLİ ERDEM YUNAK'TA MUHTARLARLA BULUŞTU