SABAH NAMAZI BULUŞMALARINA YOĞUN İLGİ
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

SABAH NAMAZI BULUŞMALARINA YOĞUN İLGİ

Akşehir Müftülüğünün her hafta Cumartesi mutat olarak düzenlediği "Sabah Namazı Buluşmaları " ilçemiz Nasreddin Camii’nde yapıldı.

16 Ocak 2023 - 10:00

Akşehir İlçe Müftülüğü din görevlileri tarafından icra edilen Kur’an-ı Kerim tilaveti , sabah namazı Konya' ilahiyat fakültesinde okuyan hafız öğrenci İbrahim yaman,tarafından kildirildi,ve tesbihatı ilçemiz Din görevlileri ,Muhammed Bakır dağ hocamiz yaptılar, ardından, ilçemiz müftüsü Ahmet Mujdeci   hocamız,  sohbet ettiler,yaptılar.
Devamında ise İlçe müftülük şube müdürü Birol İnan   tarafından okunan hatimlerin duası yapıldı.
Programda konuşan İlçe müftüsü Ahmet müjdeci hocamız  “’Değerli kardeşlerim ne mutlu sabahın bu seher vaktinde Yüce Allah’ın davetine icabet ederek O’nun ikramından nasibini alanlara. Sabah namazı vakti, insanların ihtiyaçlarını temin için yeryüzüne dağılmaya başlayıp, Allah’tan rızık talep ettikleri bereketli bir zamandır. Sabır ve arınma dileğiyle Rabbimizin davetine icabet ederek,  ayeti kerimede belirtildiği gibi şahitli sabah namazını cemaatle eda etmenin bahtiyarlığını yaşadık. Cenab-ı Mevla namazla ruhumuzu, Kur'an'la gönlümüzü arındırıp şifalandırdı. Cemaatle birlikte namazımızı eda ederken okunan ayetlerle Rabbimizle konuşuruz. Okunan ayetler de kelime-i tevhitle kemale kavuşabilmenin coşkusunu ve idrakini yaşadık. Yaşama amacımıza uygun olarak en güzel nimetlerle bizi tezyin eden Rabbimize hamd ettik.  
Müftü müjdeci,konuşmasına şöyle devam etti: ‘’ Cami, dinin en temel kurumsal yapısı olarak toplumda ortak bir şuurun oluşmasına önemli katkılar sağlayan bir müessesedir. Toplumun her kesiminden insanın herhangi bir ayrıma gitmeden bir araya geldikleri, kaynaştıkları, aynı heyecanı yaşadıkları, kardeşlik, birlik ve beraberlik duygularının doruk noktasına ulaştığı kutsal bir mekândır. Müslüman kimliğinin oluşmasında önemli bir rolü olan camiler, geçmişten günümüze dini, sosyal ve kültürel bakımdan toplumu besleyen ve güçlendiren can damarları mesabesindedir.’’ dedi.
Müftü müjdeci, sabahın bu bereketli vaktinde camiye gelen tüm cemaate,cami görevlisine, teşekkür etti.
Yoğun ilginin olduğu sabah namazı buluşmasına, emekli din görevlileri, ilçemiz cami imamları, ilçemiz fatih yatılı Kur'an kursu hocaları, Kur'an kursu öğrencileri,  hanım kardeşlerimiz ile çok sayıda vatandaş katıldı. Yapılan ikramların ardından program sona erdi.HABER / MEHMET İNCE 

Bu haber 442 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
BU YIL ŞENLİKLERDE HANGİ SANATÇI GELSİN
BU YIL ŞENLİKLERDE HANGİ SANATÇI GELSİN
YUNAK'TA YAĞMUR SELE DÖNÜŞTÜ
YUNAK'TA YAĞMUR SELE DÖNÜŞTÜ