SAĞLIK MESLEK ALMANYA YOLCUSU…
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

SAĞLIK MESLEK ALMANYA YOLCUSU…

Akşehir Tornacı Erol Cumbul Toki Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi "Hasta ve Yaşlı Bakımında Avrupa Modeli" projesi kapsamında öğrenciler Almanya'da staj yapacak.

24 Ocak 2022 - 22:44

Akşehir Tornacı Erol Cumbul Toki Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi tarafından hazırlanan "Hasta ve Yaşlı Bakımında Avrupa Modeli" isimli Erasmus+ KA102 Mesleki Eğitim öğrenci ve personel hareketliliği projesi Ulusal Ajans tarafından 2080 proje arasından kabul edilen 383 proje arasına girmiştir. KA102 Mesleki Eğitim öğrenci ve personel hareketliliği projesi alanında Konya’da kabul edilen 14 proje, ilçemizde ise kabul edilen tek proje özelliği taşımaktadır. Projemiz yapımında aracı kurum kullanılmamış tamamı okulumuz idareci ve öğretmenlerimiz tarafından hazırlanmıştır ve yine idareci ve öğretmenlerimiz tarafından uygulanacaktır. 
 Proje uygulama kapsamında okulumuzdan Şubat 2022’de 8 öğrenci 2 öğretmen, Mart 2022’de 8 öğrenci 2 öğretmen ve Nisan 2022’de 8 öğrenci 2 öğretmen olmak üzere toplam 24 öğrenci 6 öğretmen 4 hafta boyunca (28 gün) Almanya’nın Gelsenkirchen kentinde HHK ve ASG GmbH isimli Hasta ve Yaşlı Bakım Merkezlerinde staj yapacaklardır. Katılan öğrencilerimiz mesleki yeterlilik kazanacaklar ve dil yeterliliklerini kazandıkları takdirde Almanya’da Mart 2020’de yürürlüğe giren Göç Yasası doğrultusunda staj gördükleri işletmelerde istihdamları sağlanabilecektir.
HABER / MEHMET İNCE 

Bu haber 442 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
AKŞEHİR BELEDİYESİ’NDEN ENGELLİ GENÇLERE ASKER KINASI EĞLENCESİ
AKŞEHİR BELEDİYESİ’NDEN ENGELLİ GENÇLERE ASKER KINASI...
EBER SARISI AÇMAYA BAŞLADI
EBER SARISI AÇMAYA BAŞLADI