SARIKAMIŞ ŞEHİTLERİ İÇİN YÜRÜYÜŞ
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

SARIKAMIŞ ŞEHİTLERİ İÇİN YÜRÜYÜŞ

Yunak'ta, 1. Dünya Savaşı'nda Enver Paşa komutasındaki Osmanlı ordusunun, Rus işgali altındaki toprakları kurtarmak için başlattığı ve 90 bin askerin şehit olduğu Sarıkamış Harekatı'nın 104. yılı dolayısıyla bir yürüyüş gerçekleştirdi.

30 Aralık 2019 - 00:28

Yunak İlçe Milli Eğitim Müdürülüğü ve Spor İlçe Müdürlüğünün ortaklaşa "Asımın Nesli Asrın Yürüyüşünde" temasıyla düzenlenen etkinliğe yüzlerce kişi katıldı. Ellerinde Türk bayrakları bulunan yüzlerce kişi, ilk önce Hükümet Konağı önündeki Saat Kulesi Meydanında toplanarak daha sonra tekbirlerle yürüyüşe geçti.
Havanın soguk olması a rağmen etkinliğe beklenilenden fazla katılım olurken, katılımcılar adeta dedeleri gibi soğuğu iliklerine kadar hissettiler. Yürüyüşe, Yunak Kaymakamı Mehmet Emin Akbulut, Belediye Başkan Yardımcıları Hacı Erşan ve Bekir Coşkun, Ak Parti İlçe Başkanı Tahir Kuru, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mahmut İşcan, İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Murat Albayrak'ın yanı sıra, daire amirleri, okul müdürleri, öğretmenler, sivil toplum kuruluşları ile siyasî parti temsilcileri, ortaöğretim ve yükseköğretim öğrencileri, muhtarlar ve çok sayıda vatandaş katıldı.
Hüzünlü anların da yaşandığı yürüyüş, İlçe Jandarma Komutanlığı bahçesinde şehitler için yapılan duadan sonra sona erdi. HABER / SERKAN AKGÖL

Bu haber 995 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
ÖĞRENCİLERDEN SOSYAL MEDYADA 'EVDE KAL' ÇAĞRISI
ÖĞRENCİLERDEN SOSYAL MEDYADA 'EVDE KAL' ÇAĞRISI
AKSANTAŞ'TAN BİZ BİZE YETERİZ KAMPANYASINA DESTEK
AKSANTAŞ'TAN BİZ BİZE YETERİZ KAMPANYASINA DESTEK