ŞEHİR HASTANESİ’NDE SON TEKNOLOJİ İLE FİZİK TEDAVİSİ
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

ŞEHİR HASTANESİ’NDE SON TEKNOLOJİ İLE FİZİK TEDAVİSİ

Konya Şehir Hastanesi’nde Temmuz ayından itibaren hasta kabulüne başlayan Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Ünitesi, tam kapasite ile hizmet sunmaya başladı.

28 Eylül 2022 - 09:53

Fizik tedavi ünitesi için ayrılan alanın pandemi döneminde Covid aşı odaları olarak kullanılması nedeni ile açılışın planlanandan daha uzun sürdüğünü vurgulayan İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Koç, “5 fizik tedavi ve rehabilitasyon uzmanı, 11 fizyoterapist, 1 ergoterapist ve 3 fizik tedavi teknikerimiz ile birlikte ayaktan hastalarımıza en nitelikli hizmeti sunmaktayız” dedi. Prof. Dr. Koç, “Hizmete açılan ünitemizde kimi doğuştan kimi ise geçirdiği hastalık veya kaza nedeni ile tek başına yürüyemeyen, elini kullanamayan, dengede durmakta sıkıntı yaşayan hastalarımıza uzman hekim ve fizyoterapistler eşliğinde tedavi programları uygulanmaktadır” diyerek ünitenin önemli bir sorumluluğu yerine getirdiğini belirtti.

Şehir Hastanesi Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Ünitesi’nin modern teknolojik cihazlarla donatıldığını vurgulayan Prof. Dr. Koç, “Balance-training cihazı ( denge cihazı),ip askılı treadmill ( kısmi ağırlık kontrollü koşu ve yürüme bandı), alt ve üst ekstremite ergometri bisikleti ( el ve ayak bisikleti),vakumlu ve vakumsuz kombine elektroterapi cihazı, Whirpool cihazı ( girdap banyosu), parafin cihazı ( mum tedavisi), bel ve boyun traksiyon cihazı, düşük yoğunluklu lazer cihazı, İnfraruj cihazı ve ESWT cihazı (şok dalga tedavisi) gibi medikal cihazlarımız ile ünitemizde Nörolojik, Pediatrik, Denge, Romatolojik ve Ortopedik Rehabilitasyon hizmetleri sunulmaktadır” şeklinde konuştu. 

Hastane Başhekimi Dr. Öğretim Üyesi Oğuzhan Günenc, Kamu Hastaneleri Başkanı Prof. Dr. M. Ali Eryılmaz ve tüm hastane yönetimi ile birlikte Fizyoterapi Ünitesi’nde açılışın ardından incelemelerde bulunan Prof. Dr. Koç, görev yapan sağlık çalışanları ile istişarelerde bulunarak ünitenin hayırlı olmasını diledi. Prof. Dr. Koç, tedavi gören hastalar ile de sohbet ederek geçmiş olsun dileklerini iletti.

HABER MERKEZİ 

Bu haber 1460 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
KAHRAMANLIK TÜRKÜLERİ AKŞEHİR’DE SESLENDİRİLECEK
KAHRAMANLIK TÜRKÜLERİ AKŞEHİR’DE SESLENDİRİLECEK
AKŞEHİR ŞOFÖRLER ODASI KIŞ LASTİĞİ TAKMAYANLARI UYARDI
AKŞEHİR ŞOFÖRLER ODASI KIŞ LASTİĞİ TAKMAYANLARI UYARDI