ŞEHİT BAŞKAN ÖZTOKLU TEKSTİL İNŞAATI DEVAM EDİYOR
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

ŞEHİT BAŞKAN ÖZTOKLU TEKSTİL İNŞAATI DEVAM EDİYOR

Görevi başında uğradığı saldırı sonucu şehit edilen Konya’nın Doğanhisar İlçesi Belediye Başkanı İhsan Öztoklu’nun adı, anısına yaptırılan tekstil atölyesi inşaatı tüm hızıyla sürüyor.

30 Haziran 2020 - 08:18

KOP İdaresi tarafından finanse edilen, Konya Büyükşehir Belediye Başkanlığının katkılarıyla Doğanhisar Belediyesi tarafından yürütülen "Şehit Belediye Başkanı İhsan Öztoklu KOP Tekstil Atölyesi" inşaatı sürüyor. Doğanhisar Tekstil Atölyesi 1,500 metrekare üzerine inşa ediliyor.
Proje kapsamında dezavantajlı durumda bulunan kadınların ekonomik özgürlüklerini kazanmaları ve aile bütçesine destek olmaları için iş imkânı oluşturulurken, atölyenin faaliyete başlamasıyla birlikte Doğanhisar için yeni bir istihdam alanı da oluşturulmuş olacak.KOPSOGEP 2019 Yılı Mali Destek Programı kapsamında 500 bin TL hibe desteğine ek olarak Doğanhisar Belediyesinin 75 bin TL tutarındaki eş finansman katkısı ile temeli atılan Doğanhisar KOP Tekstil Atölyesi 1,500 metrekare üzerine inşa ediliyor. Proje kapsamında ilk etapta dezavantajlı durumda bulunan 20 kadının ekonomik özgürlüklerini kazanmaları ve aile bütçesine destek olmaları için iş imkânı oluşturulurken, atölyenin faaliyete başlamasıyla birlikte aynı zamanda kırsal dezavantajlı bir ilçe olan Doğanhisar için yeni bir istihdam alanı oluşturulmuş olacak. Atölyelerin kurulmasıyla birlikte dezavantajlı 20 kadın kursiyer ile ilk etapta sağlık maskesi üretimi yapılacak.
İHSAN
 ÖZTOKLU KİMDİR?
Merhum İhsan Öztoklu, 1977'de Akşehir'de doğdu. Akşehir Lisesi'nden sonra Selçuk Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü'nde lisans eğitimini tamamladı. Proje uygulama denetçiliği ve serbest inşaat mühendisiliği yapan Öztoklu, evli ve iki çocuk babasıydı. Öztoklu, 2019 seçimlerinde Milliyetçi Hareket Partisi'nden (MHP) adaylığını koyduğu Doğanhisar İlçesi'ne Belediye Başkanı seçilmişti. 
HABER / MEHMET İNCE 

Bu haber 591 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
MISIR TARLASINI UYUŞTURUCU TARLASINA ÇEVİRMİŞLER
MISIR TARLASINI UYUŞTURUCU TARLASINA ÇEVİRMİŞLER
CUMHURİYET TARİHİNİN EN BÜYÜK UYUŞTURUCUYA BAĞLI SUÇ GELİRLERİ OPERASYONU: BATAKLIK OPERASYONU
CUMHURİYET TARİHİNİN EN BÜYÜK UYUŞTURUCUYA BAĞLI SUÇ...