ŞEHİT İSMAİL CEM YAKINLAR MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ...
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

ŞEHİT İSMAİL CEM YAKINLAR MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ ADALET BÖLÜMÜNDE KARİYER GÜNLERİ

Şehit İsmail Cem Yakınlar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Adalet Bölümü öğretmenlerinin düzenlemiş olduğu “Kariyer Günleri Etkinliği” nin ikincisi yapıldı.

16 Ocak 2020 - 08:49

10 Aralık 2019 tarihinde ilki yapılan ve Akşehir Cumhuriyet Başsavcısı Hazım ASLANCI’nın katıldığı “Kariyer Günleri Etkinliği” nin  bu kez de  konuğu Akşehir  Ağır Ceza Mahkemesi ve Adli Yargı Adalet Komisyon Başkanı  Mustafa BAŞARI oldu. Ağır Ceza Mahkemesi ve Adli Yargı Adalet Komisyon Başkanı  Mustafa BAŞARI mesleki bilgi ve birikimlerini paylaşmak üzere verdiği seminerde; Zabıt Katipliği ve İnfaz Koruma Memurluğunda iş imkanının fazla olduğunu, Zabit Katipliği Sınavlarında Adalet Meslek Yüksek Okulları mezunlarının ek puan imkanı, sınav sonrası “yazı işleri müdürü” olma ve dikey geçişle Hukuk Fakültesine geçme imkanların bulunduğunu belirterek öğrencilere sınavlara  hazırlanırken soru odaklı ve istikrarlı bir şekilde çalışmalarını tavsiye etti. Öğrencilerin sormuş oldukları soruları da cevaplandıran Sayın BAŞARI, yargı bağımsızlığına dikkat çekti.2005’ ten sonra her suç türünde  cezaların arttığını,yargılama sürelerinin kısaldığını;toplumumuza sosyal medyadan bu konularda yanlış bilgiler aksettirildiğini ifade etti.
     Okul Aile Birliği Başkanı Abide DEVELİ, “Adalet Alan Şefi Mehmet KAÇAR’a düzenlemiş olduğu bu etkinlikle öğrencileri, başarı öykülerine sahip kişilerle buluşturarak, kendilerine örnek alabilecekleri başarılı modeller belirlemelerini ve bu yolda bilinçli çalışma zemini oluşturmalarını sağlamaya gayret gösterdikleri için teşekkür etti.
    Okul Müdürü Vahit ERDEM ise  “Öğrencilerin meslekleri her yönüyle tanımalarını, doğru hedefler belirleyerek kişilik özellikleri, ilgi ve yetenekleri doğrultusunda bilinçli tercihler yapmalarını sağlamak için bu etkinlikleri düzenlediklerini ifade etti.
     Programın sonunda  Okul Müdürü Vahit ERDEM Akşehir  Ağır Ceza Mahkemesi ve Adli Yargı Adalet Komisyon Başkanı  Mustafa BAŞARI ‘ya teşrifleri için teşekkür ederek bir plaket takdim etti. 
HABER / MEHMET İNCE 

Bu haber 333 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
PTT ÖNÜNDE KAZA: 1 YARALI
PTT ÖNÜNDE KAZA: 1 YARALI
ASAYİŞ’TEN KAÇAK TÜTÜN OPERASYONU
ASAYİŞ’TEN KAÇAK TÜTÜN OPERASYONU